Park Project II

EKO GreenWings rozwija skrzydła

Na zdjęciu wizualizacja biurowca GreenWings w Warszawie
Na zdjęciu wizualizacja biurowca GreenWings w Warszawie
Trwa budowa warszawskiego nowoczesnego biurowca GreenWings, realizowanego przez OKRE Development.

Przy ul. 17 Stycznia w Warszawie trwają prace nad nowoczesnym, ekologicznym biurowcem GreenWings, który oferować będzie 10 850 mkw powierzchni biurowej. Obecnie robotnicy pracują nad stanem surowym dla kondygnacji podziemnych. Już ukończone zostały ściany szczelinowe oraz płyta fundamentowa, trwają natomiast roboty związane z ścianami i słupami trzeciej kondygnacji podziemnej oraz stropami nad nią. Obiekt otrzymał precertyfikat w systemie BREEAM, który, po zakończeniu budowy i po przeprowadzeniu kontroli dokumentów budowlanych, pozwoli na ubieganie się o ostateczny certyfikat BREEAM.

Ronnie Richardson, prezes OKRE Development, informuje - Zgodnie z metodyką BREEAM już w fazie projektu GreenWings wystąpiliśmy o certyfikat, który świadczyłby o energooszczędności i ekologiczności budynku, czyli o walorach tak mocno poszukiwanych obecnie przez najemców obiektów biurowych. Od BRE Global Ltd. otrzymaliśmy stopień trzech gwizdek, na pięć możliwych, 61 punktów i status budynku „bardzo dobry” w klasyfikacji BREEAM. Na podstawie danych BREEAM można stwierdzić, że nasz warszawski GreenWings jest pod tym względem jednym z najlepszych biurowców w Polsce. Mamy zatem dla naszych partnerów niezwykle nowoczesne powierzchnie biurowe, jakie do tej pory były charakterystyczne dla najbogatszych państw Zachodu.

Biurowiec zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie lotniska, co jest niezwykle popularnym rozwiązaniem na Zachodzie, lecz w Polsce dopiero się rozwija. Pozwala to na ustalanie międzynarodowych spotkań biznesowych bez dodatkowych problemów komunikacyjnych i z zaoszczędzeniem czasu. W pobliżu obiektu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, a dla miłośników rowerów – specjalne miejsca postojowe oraz szatnie i prysznice. Przez te działania inwestor promuje aktywny styl życia i ograniczenie jazdy samochodami. W GreenWings zadbano o komfort najemców poprzez wyznaczenie przestrzeni na samoobsługową część gastronomiczną oraz salę wielofunkcyjną i foyer.

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia architektoniczna JEMS Architekci. Lokalizacja budynku na zakręcie ulicy stworzyła pretekst do nieznacznego zagięcia fasady frontowej powodując, że bryła budynku będzie lekko przymykała dalekie widoki. Takie ukształtowanie formy sprawiło, że wydłużona elewacja frontowa budynku stała się niezwykle dynamiczna. Cieniujące elementy fasadowe i nakładające się na siebie w skrótach perspektywicznych żaluzje przeciwsłoneczne ujawniają trójwymiarową, niezwykle plastyczną strukturę elewacji. Od strony wschodniej, w okolicach, gdzie zlokalizowany będzie naturalny dostęp i wjazd do budynku, zaprojektowano główne wejście »wyżłobione« w jednorodnej bryle. Podcień wejściowy zwieńczony stropem betonowym z rytmicznie narastającymi podciągami stwarza efekt »sztucznej perspektywy«, w czytelny sposób definiując lokalizację wejścia. Dynamikę budynku dodatkowo podkreśla kontrastująca z surowym betonem podcienia prosta, połyskliwa i lekko zadarta powłoka elewacyjna z transparentnej siatki metalowej - mówi mgr inż. arch. Marek Moskal, jeden z głównych projektantów biurowca z pracowni JEMS Architekci.

W kwietniu rozpoczną się prace nad kondygnacjami naziemnymi, natomiast zakończenie budowy planowane jest na połowę 2014 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra