MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

W Katowicach rosną kolejne biurowce

Wizualizacja katowickiego kompleksu GPP Business Park
Wizualizacja katowickiego kompleksu GPP Business Park
Rozpoczęła się budowa kolejnych dwóch biurowców z kompleksu GPP Business Park w Katowicach.

Z przyjemnością informujemy, że na terenie Górnośląskiego Parku Przemysłowego rozpoczęła się budowa drugiego i trzeciego biurowca w ramach kompleksu GPP BUSINESS PARK. Generalnym wykonawcą jest firma Spec Bau Polska Sp. z o.o. Zakończenie prac przy budowie planowane jest na połowę przyszłego roku. Zainteresowanych powierzchnią już dziś zapraszamy do kontaktu – Taki komunikat wydał Górnośląski Park Przemysłowy, informując o rozpoczętej właśnie rozbudowie kompleksu GPP Business Park.

Pierwszy z biurowców, nazwany po pochodzącej z Katowic noblistce Marii Goeppert-Mayer, został oddany do użytku we wrześniu 2012 roku. Nowe obiekty będą bliźniaczo podobne do pierwszego. Kompleks wyróżnia między innymi zastosowanym w nim systemem tri-generacji, który polega na wytwarzaniu prądu elektrycznego, chłodu oraz ciepła z gazu ziemnego. Rozwiązanie takie pozwala na ograniczenie strat i emisji zanieczyszczeń. Budynki projektowane są zgodnie z wymogami brytyjskiego systemu ekologicznego BREEAM, przez co zużywają mniej energii niż tradycyjne obiekty.

Koszt pojedynczego biurowca to około 39 mln zł. Oferuje 7 800 mkw powierzchni oraz podziemny garaż. Docelowo kompleks składać się będzie z czterech inteligentnych budynków włączonych do katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Taka lokalizacja pozwoli najemcom na korzystanie między innymi z ulg podatkowych.

Wszystkie biurowce z kompleksu GPP Business Park nosić będą imiona śląskich noblistów. Obiekty dedykowane są firmom z sektorów BPO, SSC, R&D i IT.


0.0
Tagi: Katowice
Napisz pierwszy komentarz
mantra