Giant

Polnord i Waryński zbudują obiekt mieszkalno-biurowy w stolicy

UOKiK wyraził zgodę na utworzenie spółki celowej między Polnordem i Grupą Waryński, która ma zrealizować inwestycję „Stacja Kazimierz” w Warszawie.

„Stacja Kazimierz” jest pierwszym etapem realizowanej wspólnie z Polnordem inwestycji, obok samodzielnie przez nas prowadzonego projektu biurowego przy ul. Ordona, dzięki którym zmieniamy oblicze tej części warszawskiej Woli. Jestem przekonany, że zarówno za sprawą ciekawej architektury jak i nazwy, cały kompleks będzie wyróżniał się na tle wielu podobnych inwestycji w tej dzielnicy. Od momentu podpisania umowy inwestycyjnej między naszymi Firmami wszystkie wspólne prace przebiegały zgodnie z harmonogramem, dlatego wierzę w to, że już na początku 2014 roku na "Stację Kazimierz" dotrą pierwsze maszyny budowlane i rozpoczną realizację tej inwestycji - powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Polnord i Grupa Waryński, poprzez spółkę celową, zrealizują inwestycję mieszkaniowo-biurową przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie. Projekt „Stacja Kazimierz” zakłada stworzenie w pierwszym etapie 8 800 mkw. powierzchni mieszkaniowej i 600 mkw. powierzchnie usługowej. Projekt powstanie w pracowni SAMI Architekci z Warszawy.

Obecnie Wola jest najdynamiczniej rozwijającą się dzielnicą Warszawy pod względem ilości budowanych mieszkań. „Stacja Kazimierz” jest projektem o dużym potencjale, co dla Polnord jest ważnym elementem umacniania obecności na rynku warszawskim i dywersyfikacji portfela oferowanych w stolicy mieszkań. Pomoże nam to osiągnąć założony w strategii cel sprzedaży na poziomie 1500-2000 mieszkań rocznie – powiedział Piotr Wesołowski, Prezes Zarządu Polnord SA.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem inwestycji do realizacji. Uzyskanie warunków zabudowy planowane jest na czerwiec 2013 roku, a pozwolenia na budowę – grudzień 2013 roku. Rozpoczęcie plan budowlanych zakładane jest na początek 2014 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz