Olivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoCity Space logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Oxygen zdobył certyfikat BREEAM

Biurowiec Oxygen w Szczecinie
Biurowiec Oxygen w Szczecinie
Zrealizowany w Szczecinie przez Echo Investment biurowiec Oxygen uzyskał certyfikat środowiskowy BREEAM In-Use.

Szczeciński biurowiec Echo Investment, Oxygen, zdobył potwierdzenie zastosowanych w nim rozwiązań, przyjaznych środowisku i energooszczędnych. Obiektowi przyznano certyfikaty BREEAM In-Use na poziomie „Very Good” w kategoriach Asset Ratig (budynek) oraz Building Management (jakość zarządzania).

Tak wysoka ocena naszej inwestycji to potwierdzenie zaangażowania w ochronę środowiska i dowód na to, że biurowiec jest zbudowany i zarządzany z dbałością o środowisko i pod kątem obniżenia kosztów eksploatacji - mówi Wojciech Knawa, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Echo Investment.

Oxygen posiada już ekologiczny certyfikat GreenBuilding, który zdobył w sierpniu 2012 roku.

Szczeciński biurowiec nie jest jedyną inwestycją Echo Investment, która powstała w zgodzie ze środowiskiem. W 2012 roku certyfikaty BREEAM uzyskał biurowiec Aquarius Business House we Wrocławiu i Park Rozwoju w Warszawie. Dodatkowo, Park Postępu na Mokotowie w stolicy oraz Astra Park w Kielcach posiadają certyfikat GreenBuilding.

Oxygen jest 9-piętrowym biurowcem zlokalizowanym w Szczecinie, przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Budynek oferuje 14 000 mkw. powierzchni najmu. Oxygen charakteryzuje się nowoczesnymi, energooszczędnymi rozwiązaniami. Ponadto w budynku znajduje się przychodnia medyczna, coffee bar, salonik prasowy i klub fitness. Najemcy i goście budynku mogą korzystać ze 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym.

Za projekt architektoniczny Oxygen odpowiada gdyńskie biuro projektowe Arch-Deco. Realizacja biurowca rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku i zakończyła w III kwartale 2010 roku.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Filip :
Ciekawa bryła architektoniczna biurowca! Dobrze, że w Szczecinie powstają w końcu takie biurowce, bo jednak zabudowa dla Szczecina charakteryzuje się dość starymi budynkami... Duży plus, że obiekt jest eko !
23 maja 2013 15:55
mantra