Inter-bud Fabryczna - duży

Wmurowano kamień węgielny pod Business Garden

23 maja odbyło się wmurowanie kamienia pod Business Garden Poznań
Pierwszy etap ma zostać zrealizowany do 2015 roku
23 maja miała miejsce oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod poznański park biznesowy Business Garden Poznań.

Business Garden Poznań powstaje w sąsiedztwie ulicy Marcelińskiej i Bułgarskiej. 23 maja odbyła się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję, w symboliczny sposób rozpoczynające prace budowlane. Projekt jest realizowany przez spółkę SwedeCenter, należącą do Property Division grupy Inter IKEA, która ma również w przyszłości zarządzać kompleksem. Otwarcie obiektu planowane jest na początek 2015 roku.

Podczas uroczystości 30-metrowy żuraw przeniósł półtonowy kamień węgielny, wykonany z odlewu betonowego, który został następnie wmurowany w narożniku podziemnej hali garażowej jednego z czterech powstających obecnie budynków.

Business Garden to park biznesowy o planowanej całkowitej powierzchni najmu około osiemdziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks oferować będzie nowoczesną powierzchnię biurową oraz zapewni różnorodne funkcje uzupełniające i związane z nimi udogodnienia. Innowacyjny w swojej formule, jest on odzwierciedleniem estetycznej i ekologicznej rewolucji w projektowaniu i budownictwie zrównoważonych przestrzeni biurowych – brzmi inskrypcja aktu erekcyjnego.

Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter powiedział - Dzisiaj jest bardzo szczególny dzień. Wmurowaliśmy symboliczny kamień węgielny w fundamenty pierwszego w Poznaniu ekologicznego parku biznesowego. Realizowany obecnie etap inwestycji jest częścią imponującego przedsięwzięcia, które w istotny sposób zmieni wielkość i standard dostępnych powierzchni biurowych na lokalnym rynku nieruchomości i podniesie atrakcyjność inwestycyjną miasta.

Kilka słów dorzucił również Peter Hartmann, Członek Zarządu PORR (Polska)  - Po udanych realizacjach w centrum Poznania (Stary Browar, Andersia Business Centre)  rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji tym razem w niedalekim sąsiedztwie poznańskiego lotniska Ławica. Nasz klient SwedeCenter postawił przed nami ambitne zadanie wybudowania do końca 2014 roku zespołu czterech budynków biurowych i garażu podziemnego przy skrzyżowaniu ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej – jest to I etap planowanej w tym rejonie inwestycji. Business Garden Poznań jest największą inwestycją tego typu realizowaną obecnie w Poznaniu. PORR Polska dołoży wszelkich starań aby nowo powstający obiekt spełnił wszelkie oczekiwania naszego klienta ze szczególną dbałością o wybudowanie go w standardzie zrównoważonego budownictwa na poziomie LEED Gold.

W 2001 roku Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przyjęciu planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Marcelin”. Od tego momentu ta część miasta zaczęła się dynamicznie zmieniać. Powstała nowoczesna arteria komunikacyjna.  W sierpniu 2011 roku wydane zostało pozwolenie na budowę pierwszego budynku w ramach realizacji inwestycji Business Garden Poznań. Projekt znakomicie wpisuje się w realizację przyjętej przez Miasto strategii jego rozwoju do roku 2030 poprzez wzmocnienie naszej atrakcyjności inwestycyjnej, tworzenie miejsc pracy, wspieranie rozwoju metropolii poznańskiej oraz wzmacnianie jej pozycji jako centrum usług wyższego rzędu - dodał Andrzej Nowak, Architekt Miasta Poznania.

Business Garden jest kompleksem biurowym, który oferować będzie 80 000 mkw. w 9 budynkach biurowych. Pierwszy etap zakłada wybudowanie 42 000 mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra