Tork

ECE zbuduje biurowiec w Krakowie

Wydział Architektury miasta Krakowa wydal decyzję o warunkach zabudowy dla działki przy ulicy Pawiej – może tu powstać biurowiec.

Działka o powierzchni około 2,5 ha przy ulicy Pawiej w Krakowie należy do firmy ECE. 19 lipca bieżącego roku Wydział Architektury wydał decyzję o warunkach zabudowy dla tego terenu. Na działce powstać może biurowiec z funkcją uzupełniającą handlowo-usługową, garażem podziemnym, dojazdem i infrastrukturą techniczną.

W warunkach zabudowy przewidziano, iż obiekt będzie miał około 24 metrów wysokości, przy dopuszczeniu na dachu urządzeń technologicznych, których wysokość może przewyższać wysokość budynku maksymalnie o 1,5 metra. Wuzetka zakłada również szerokość elewacji frontowej na poziomie około 82 metrów oraz wskaźnik intensywności zabudowy w stosunku do powierzchni działki około 55 proc. Wuzetka nie jest jeszcze prawomocna.

Ponadto 10 lipca do Wydziału Architektury wpłynęło zgłoszenie dotyczące planów przeprowadzenia robót budowlanych polegających na utwardzeniu powierzchni działki budowlanej przy ulicy Pawiej oraz budowie ogrodzenia.

Jak mówi Leszek Sikora, Dyrektor Działu Rozwoju, ECE: ECE posiada działkę o powierzchni około 2,5 ha w Krakowie, przy ulicy Pawiej i obecnie przygotowuje prawne podstawy związane z warunkami zabudowy (WZ) we współpracy z Wydziałem Architektury miasta. Podjęte decyzje potwierdza potencjał tej nieruchomości i pomogą w podjęciu decyzji o formie, możliwościach i harmonogramie jakiejkolwiek przyszłej inwestycji, czy to zrealizowanej przez ECE, czy też inny podmiot.

Opisywana nieruchomość znajduje się na działkach numer 325/8 i 325/9 w obrębie 8 Śródmieście.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra