W Opolu powstaje Park Naukowo-Technologiczny

Widok wejścia do budynku laboratoryjno-doświadczalnego
Widok z lotu ptaka. Projekt powstał w ARCH-STUDIO Sp. z o.o.
Skanska wybuduje budynek labolatoryjno-doświadczalny dla Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.

Inwestycja wyceniona jest na 6,2 mln zł netto (7,6mln zł brutto) i zostanie zrealizowana do połowy marca 2015 roku. Skanska ma wybudować obiekt laboratoryjny, dedykowany firmom z dziedzin biotechnologii, chemii organicznej, automatyki, robotyki i mechatroniki.

Park Naukowo-Technologiczny powstaje przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Został on powołany w 2012 roku przez Prezydenta Miasta Opole, a jego jedynym udziałowcem jest Gmina Miasto Opole.

Budynek laboratoryjno-doświadczalny, będący pierwszym etapem Parku, powstać ma w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że najpierw wykonamy projekt laboratorium, na co mamy 60 dni od momentu podpisania umowy – wyjaśnia Barbara Gieruś – Świerczyńska, Menadżer Projektu, Skanska – Następnie uzyskamy wszelkie niezbędne do rozpoczęcia prac pozwolenia, po czym przystąpimy do budowy.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni ARCH-STUDIO Sp. z o.o. Budynek składać się będzie między innymi z hal produkcyjnych i pomieszczeń laboratoryjnych o łącznej powierzchni prawie 1600 mkw. Wybudujemy halę technologiczną z możliwością podziału na 4 niezależne moduły oraz pomieszczenia laboratoryjne i biurowe. Hale technologiczne o wysokości 9 metrów będą wyposażone w suwnice – tłumaczy Barbara Gieruś–Świerczyńska.

Obiekt wyposażony zostanie w innowacyjne rozwiązania technologiczne, szerokopasmowy internet, a także system pełnej wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.  Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w zewnętrzny parking dla samochodów ciężarowych – mówi Barbara Gieruś – Świerczyńska.

Skanska ma również wykonać niezbędną infrastrukturę zewnętrzną obiektu (przyłącza i sieci) oraz zagospodarować teren wokół budynku. W projekcie zawarto parking, wjazd, plac manewrowy, chodniki, oświetlenie i elementy małej architektury.

W ramach pierwszej fazy inwestycji, oprócz budynku laboratoryjno-doświadczalnego, powstać ma także inkubator przedsiębiorczości. Celem Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu jest prowadzenie działań na rzecz rozwoju regionu opolskiego poprzez stwarzanie korzystnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem sektora wysokich technologii. Docelowo w ramach kompleksu ma powstać pięć budynków.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz