Top Woman in Real Estate

Colliers zajmie się Mokotów Nova

Kompleks biurowy Mokotów Nova w Warszawie
Kompleks biurowy Mokotów Nova w Warszawie
Firma Colliers International została wybrana na zarządcę warszawskiego kompleksu Mokotów Nova.

12 września 2013 roku Mokotów Nova zmieniła właściciela. Kompleks za 121 mln euro sprzedała firma Ghelamco Poland. Obecnie obiekt należy do spółki Nova Investments Sp. z o.o., należącej do Curzon Capital Partners III, L.P. – funduszu rynku nieruchomości zarządzanego przez Tristan Capital Partners LLP. Zarządcą Mokotów Nova został międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, Colliers International.

Ilość powierzchni w zarządzaniu Colliers dynamicznie rośnie, w tej chwili jest to już ponad 800 000 mkw w Polsce. W tym momencie prowadzimy rozmowy z kolejnym znanym funduszem i mam nadzieję, że wkrótce znów będziemy mogli ogłosić następne wygrane przetargi – komentuje Marzena Ciurzyńska, Dyrektor działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers International.  

Kompleks biurowy Mokotów Nova został ukończony w styczniu 2012 roku przez pochodzącego z Belgii dewelopera Ghelamco. Inwestycja oferuje 43 698 mkw. powierzchni klasy A, z czego 40 000 mkw. to biura, a ponad 3000 mkw. stanowią lokale handlowo-usługowe. Większość powierzchni biurowych w obiekcie zostało już wynajętych, między innymi takim firmom jak Hyundai Motor Poland, Ghelamco Poland, BMW Financial Services Polska, Cargill Poland, Oriflame Poland, Guess Poland oraz  Medicover.

Kompleks jest już drugim projektem sprzedanym przez Ghelamco w tym roku – pierwszym był biurowiec Senator, zakupiony przez Union Investment za 120 mln euro.


0.0
Napisz pierwszy komentarz