bcb wrzesień 2020

Nowa inwestycja biurowa na terenie Poznania

Centrum Biurowe Podwale w Poznaniu
Centrum Biurowe Podwale w Poznaniu
Firma Eiffage została generalnym wykonawca Centrum Biurowego Podwale w Poznaniu.

Na początku września firma Eiffage Budownictwo Mitex podpisała umowę na „rewitalizację zdegradowanego obszaru przy ul. Małachowskiego w Poznaniu oraz budowę Centrum Biurowego Podwale”. Wartość kontraktu opiewa na 28 mln zł netto, a prace potrwać mają do końca 2014 roku. Inwestorem jest firma Machura Bros Corporation sp. j. z siedzibą w Suchym Lesie.

Centrum Biurowe Podwale składać się będzie z dwóch budynków, łącznie oferujących 12 000 mkw. powierzchni. Obiekt usytuowany będzie na dwuhektarowej działce przy skrzyżowaniu ulic Małachowskiego i Hlonda, w pobliżu terenów rekreacyjnych wokół jeziora Malta oraz w bliskim sąsiedztwie centrum Poznania.

Najemcy Centrum Biurowego Podwale będą mogli korzystać z ponad 300 miejsc parkingowych w podziemnym i naziemnym parkingu. Obiekt powstanie z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów oraz najnowszych technologii związanych z efektywnością energetyczną, cieplną kontrolą powietrza i dostępu światła, bezpieczeństwem energetycznym oraz telekomunikacyjnym. Budynek charakteryzuje niski współczynnik powierzchni wspólnych.

Ideą przyświecającą twórcom inwestycji jest zrównoważony rozwój oraz aktywizacja lokalnej społeczności. Projekt jest realizowany przy wsparciu programu europejskiego w ramach inicjatywy JESSIVA. W planach jest również realizacja parku z chodnikami, ławeczkami i placem zabaw dla dzieci. Bezpieczeństwo ma zapewnić monitoring, założony w obrębie sąsiednich ulic.

Machura Bros Corporation działa od 1992 roku i rozwija się w sektorze nieruchomości biurowych, magazynowych i produkcyjnych. Specjalizuje się w wynajmie wysokiej klasy obiektów magazynowo-biurowych, renowacji budynków oraz podnoszeniu standardu posiadanych obiektów.


0.0
Tagi: Jessica
Napisz pierwszy komentarz