Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-BUD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Meridian Properties na zakupach w Warszawie

Spółka, która właśnie przeprowadza IPO na GPW w Warszawie, do końca roku może zakupić dwa biurowce w stolicy.

Meridian Properties rozpoczęła proces pierwszej oferty publicznej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeśli IPO zakończy się sukcesem, jeszcze przed końcem bieżącego roku spółka zakupi dwie nieruchomości biurowe na terenie Warszawy. Szacowane wpływy z emisji mają wynieść około 170 mln euro.

Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie oferty i notowanie naszych akcji na GPW z uwagi na wielkość polskiego rynku kapitałowego, jego płynność oraz bardzo dobre postrzeganie polskiej giełdy w regionie i całej Unii Europejskiej. Z tego względu jest to naszym zdaniem oczywiste, że jako spółka regionalna w CEE, Meridian Properties chce być notowany na giełdzie w Warszawie. Zważywszy na to, że niektóre potencjalne akwizycje nowych projektów, nad którymi aktualnie pracujemy, są zlokalizowane w Polsce, można powiedzieć, że Polska staje się ważnym kierunkiem naszych planów rozwojowych – komentuje Yannis Delikanakis, Prezes Zarządu Meridian Properties.

Transakcje związane z polskim rynkiem biurowym są już w zaawansowanej fazie negocjacji. Oba obiekty oferują powierzchnię klasy A. Pierwszy z nich dysponuje 16 500 mkw. powierzchni i powstał w 2013 roku. Obecnie wynajęty jest w 100 proc. Drugi z nich został oddany do użytku w 2012 roku i wzbogacił rynek o 16 000 mkw. powierzchni. Jego poziom komercjalizacji wynosi 85 proc. W dalszej przyszłości Meridian Properties planuje również zakup trzeciej nieruchomości biurowej w Warszawie.

Środki pozyskane w ramach IPO mają zostać przeznaczone na zakup pierwotnego portfela nieruchomości, składającego się z 9 nieruchomości (6 biurowych i 3 centrów handlowych) w Bułgarii, Czechach , na Węgrzech i w Rumunii. Na ten cel Meridian Properties planuje przeznaczyć 87,7 mln euro. Spółka chce również wykorzystać pieniądze do częściowej spłaty kredytów związanych z opisanym powyżej portfelem pierwotnym (17 mln euro), oraz sfinalizowanie kolejnych akwizycji aktywów nieruchomości (57,4 mln euro). Koszty wejścia na giełdę szacowane są na 8 mln euro.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra