bcb wrzesień 2020

Nowe Centrum Samsung w Krakowie już otwarte

Pod koniec października miało miejsce uroczyste otwarcie biura Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Electronics Polska w Krakowie.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi minister Maria Elżbieta Orłowska, minister Tomasz Tomczykiewicz, Prezydent Miasta Krakowa profesor Jacek Majchrowski, ambasador Republiki Korei Young-Sun Paek oraz prezes Samsung Electronics Polska Daniel Chung. Podczas otwarcia odczytano list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, w którym wyraził nadzieję na dalszy rozwój współpracy Polski z Koreą.


 

Doceniamy, że obecność Samsunga w Polsce oznacza nie tylko sprzedaż produktów, ale także ich produkcję, z udziałem naszych specjalistów i wysoko kwalifikowanych pracowników. Co więcej – to także obecność firmy w obszarze badań i rozwoju, wspierająca budowę konkurencyjności Polski. Wspólnie, poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy, mamy szansę rozwoju nowych technologii i innowacyjności gospodarek obu krajów, co w szerszej perspektywie oznacza wzmocnienie ich globalnej konkurencyjności – napisał w liście Prezydent Komorowski.


 

Krakowskie biuro zajmować się będzie rozwojem oprogramowania infrastruktury sieciowej dla głównych operatorów telefonii komórkowej z całej Europy. Na pracę w Centrum liczyć będą mogli specjaliści w zakresie telekomunikacji, oprogramowania systemów wbudowanych oraz programiści.


 

W Polsce jesteśmy obecni od 13 lat i wciąż zwiększamy liczbę pracowników: obecnie pracuje dla nas ponad 1000 wykwalifikowanych inżynierów. To, że Samsung postanowił zainwestować tak duże środki w Polsce, jest spowodowane bardzo wysokim poziomem wykształcenia technicznego i atmosferą sprzyjającą inwestycjom – mówił Dae-Hyun Sim, Dyrektor Zarządzający Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Polska.


 

Krakowskie biuro jest czwartym centrum badawczo-rozwojowym Samsunga w Polsce, po Warszawie, Poznaniu i Łodzi.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz