Kontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoINTER-BUD logoPodium Investment logoSpectra Development logoBusiness House logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Majowa poprawa na amerykańskim rynku

Po raz pierwszy od 6 miesięcy podniosły się ceny nieruchomości komercyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Po raz pierwszy od 6 miesięcy podniosły się ceny nieruchomości komercyjnych w Stanach Zjednoczonych - informuje „Home Broker Daily”.

Według Moody's w maju wzrost wyniósł 6,3 proc. w skali miesiąca. Niemniej jednak w porównaniu z sytuacją, jaka miała miejsce rok wcześniej, utrzymywał się nadal regres. W porównaniu z majem 2010 r. ceny były niższe o 11 proc. Od szczytu z października 2007 r. obniżyły sie o 46 proc. Zadowolenie z majowego wyniku zmniejsza fakt, że miesiąc wcześniej wartość nieruchomości komercyjnych miała rekordowo niską wartość. Dane Moody's sięgają roku 2000. Podobnie jak na rynku mieszkaniowym dużą część transakcji stanowią nieruchomości przejęte od dłużników, którzy przestali regulować zobowiązania. Ten odsetek sięga na rynku mieszkaniowym 30 proc, w segmencie komercyjnym 27 proc. W obu przypadkach wywiera to presję na ceny.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra