Assa Abloy

Smak Curry w wydaniu Interbiuro

Plakat promujący film Smak Curry
Kadr z filmu Smak Curry
Firma Interbiuro zaprosiła specjalistów z branży nieruchomości na przedpremierowy pokaz filmu Smak Curry.

Smak Curry jest wzruszającą, subtelną historią spotkania dwojga ludzi w pełnym życia Bombaju. Opowieść rozpoczyna się od omyłkowego dostarczenia posiłku przygotowanego przez główną bohaterkę pod zły adres. Wydarzenie jest niezwykłe, gdyż dotyczy wyjątkowej i niespotykanej nigdzie indziej społeczności dabbawala.

 

Ta niezwykła francusko-indyjsko-niemiecko-amerykańska produkcja, wyreżyserowana przez Ritesha Batrę, opowiada o rozwozicielach domowych posiłków. Pokonują oni trasę pieszo, rowerem, pociągiem, i, bez względu na złą pogodę czy inne przeciwności, dostarczają przesyłki pracownikom biurowym w Bombaju punktualnie o 12.30 każdego dnia. Niektóre z paczek, zwanych dabba, pokonują nawet ponad 100 kilometrów! Według szacunków, dabbawala jest około 5000, a codziennie dostarczają blisko 200 000 posiłków.

 

Społeczność dabbawala istnieje od ponad 120 lat i oparta jest na systemie znaków, symboli i kolorów, którymi opatrzona jest każda przesyłka. Aż 85 proc. z doręczycieli jest analfabetami, większość nie posiada komórek, lecz system jest tak precyzyjny, że pomyłki, mimo iż paczka przechodzi przez wiele rąk, zdarzają się tylko raz na 16 mln przypadków. I właśnie taka pomyłka jest punktem wyjścia dla historii zaprezentowanej w filmie Smak Curry.

 

Na przedpremierowy pokaz produkcji w warszawskim kinie Muranów zaprosiła firma Interbiuro, organizująca spotkanie we współpracy z Gutek Film. Wydarzenie odbyło się 23 stycznia br., natomiast na ekrany polskich kin film wejdzie 14 lutego.

 

Partnerem wydarzenia była firma Espes. Firma INTERBIURO jest biznesowym partnerem naszej firmy od 1998 roku. Relacje zarówno właścicieli obu firm jak i pracowników od lat są bardzo zażyłe i przyjacielskie. Dlatego też w tak zwane,,ciemno" podjęliśmy ich inicjatywę wspierania seansów filmowych w renomowanym kinie Muranów, z dodatkowo wsparciem merytorycznym wielkiego autorytetu w tej dziedzinie jakim jest Gutek Film – mówi Tomasz Sierakowski, Prezes firmy Espes. Dzięki więc tej inicjatywie obejrzeliśmy w towarzystwie bliskich, przyjaciół i zaproszonych gości architektów, inwestorów, klientów, współpracowników przepiękny i mądry film, który każdemu z nas dał możliwość na chwilę refleksji i zadumy. Dodam, że refleksji i zadumie towarzyszyły lampki wina oraz degustacja pysznej hinduskiej kuchni. Inicjatywie takiej możemy tylko przyklasnąć i nasza obecność na kolejnej projekcji jest pewna już dziś – dodaje. Wspomniana degustacja zapewniona była przez warszawską restaurację Namaste India.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastunu filmu Smak Curry:


0.0
Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz