Agrobex Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoForbo Flooring Systems Polska logoAluprof S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoKontor logoSpectra Development logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Lumen i Skylight z ekologicznymi certyfikatami

Biurowce Lumen i Skylight w Warszawie
Biurowce Lumen i Skylight w Warszawie
Warszawskie biurowce Lumen i Skylight otrzymały certyfikaty BREEAM In-Use International.

Należące do kompleksu Złote Tarasy biurowce Lumen i Skylight zdobyły certyfikaty ekologiczne BREEAM In-Use International z oceną Very Good.

 

System BREEAM to wielokryterialny system oceny budynku pod takimi względami jak m.in. zużycie energii i wody, emisja dwutlenku węgla, zastosowanie rozwiązań i materiałów przyjaznych dla środowiska, zdrowie i komfort pracowników czy kwestie związane z zarządzaniem obiektem.

 

Otrzymane przez Lumen i Skylight certyfikaty BREEAM In-Use International stanowią potwierdzenie naszego zaangażowania zarówno w realizację proekologicznych projektów, jak również dbałość o ciągłe udoskonalanie już istniejących obiektów. Troska o środowisko naturalne, a zarazem o komfort i zdrowie osób pracujących w naszych inwestycjach jest jednym z najważniejszych elementów kultury organizacyjnej oraz strategii rozwoju firmy – powiedział Arnaud Burlin, Dyrektor Zarządzający w Europie Centralnej, Unibail-Rodamco.

 

W biurowcach, w celu zmniejszenia zużycia energii, wymieniono tradycyjne oświetlenie na LED-owe. Wśród innych „zielonych” rozwiązań wymienić można instalację zbiorników na wodę deszczową oraz wdrożenie systemu BMS kontrolującego pracę urządzeń w celu obniżenia zużycia wody i energii elektrycznej. Dostarczana do budynków energia elektryczna w 100 proc. pochodzi ze źródeł energii odnawialnej (świadectwo PTCE). W biurowcach zamontowano również stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także wprowadzono szatnie i prysznice dla rowerzystów. Budynki uzyskały ocenę Excellent w kategorii „Building Management” (jakość zarządzania) oraz Very Good - bardzo dobrą w kategorii „Asset” (budynek). Biurowce są pierwszymi w Warszawie z certyfikatem w systemie BREEAM In-Use International.

 

Lumen i Skylight oferują łącznie ok. 45 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. W charakterystycznym, owalnym Lumenie biura ulokowane są na ośmiu pietrach, natomiast w wieżowcu Skylight na osiemnastu piętrach od poziomu 5 do 22. W kompleksie znajduje się również czterokondygnacyjny parking podziemny na ok. 1600 miejsc. Właścicielem biurowców jest Unibail – Rodamco. Za komercjalizację obiektu odpowiada JLL.


0.0
Tagi: Skylight
Napisz pierwszy komentarz
mantra