Microfibra baner

EKO Capital Park stawia na zieleń i parkingi

|
Trwają prace przy wykopie podstropowym Royal Wilanów w Warszawie
Generalny wykonawca zdecydował się na wykonanie prac metodą podstropową ze względu na wysoki poziom wód gruntowych
Firma wkłada sporo wysiłku w wykonanie trzypoziomowego podziemnego parkingu Royal Wilanów. Czy kompleks stanie się alternatywą dla zakorkowanych lokalizacji na Mokotowie?

Na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w  Warszawie trwają skomplikowane prace w części podziemnej inwestycji Royal Wilanów. Inwestor, Grupa Capital Park, przygotowuje podziemia, w których na trzech poziomach znajdzie się ponad 900 miejsc parkingowych. Zdecydowaliśmy się na  wykonanie tych prac metodą podstropową ze względu na wysoki poziom wód gruntowych oraz optymalny sposób realizacji tak rozległego wykopu na tym terenie - mówi Sylwia Filewicz, dyrektor działu deweloperskiego Grupy.

 

Jak wyjaśniła Sylwia Filewicz, metoda podstropowa polega na wykonaniu ściany szczelinowej, rozpartej tarczą stropu nad kondygnacją -2 budynku, a następnie na wykonaniu wykopu poprzez otwory technologiczne pozwalające na obsługę budowy i wylanie płyty fundamentowej. Aby przeciwdziałać wyporowi wody gruntowej, płyta jest kotwiona za pomocą mikropali.

 

Za trwające roboty odpowiada Erbud SA, generalny wykonawca obiektu. Pod względem technicznym jest to majstersztyk. Jak dotąd jest to największe podziemie wykonane tą metodą w Warszawie - komentuje Kryspin Jarosz, dyrektor warszawskiego oddziału Erbud SA.

 

Cały proces wymaga tymczasowego odwodnienia terenu. Woda wypompowywana z wykopu jest ponownie wtłaczana do gruntu. Dzięki temu zabiegowi realizacja inwestycji nie ma wpływu na środowisko, zwłaszcza na znajdujący się po drugiej stronie ulicy Pszczółkowskiej Park Wilanowski. 

 

Zamknięcie kubatury budynku planowane jest jeszcze w tym roku. W sierpniu 2015 ma być on oddany do użytku. Na obecnym etapie w części biurowej ( w sumie 27 891 mkw. na czterech kondygnacjach) zajętych zostało ok. 20 proc. Pierwszym najemcą jest firma Erbud SA. Swoje siedziby będą mieli tam również inwestor - spółka Capital Park oraz firma Varsovia. Mamy listy intencyjne w sprawie przyszłej współpracy podpisane również przez inne firmy, w tym dużego najemcę, który aktualnie wynajmuje biura na Mokotowie - poinformował Łukasz Nowakowski, letting manager Grupy Capital Park.

 

Na najemców czekać będą duże przestrzenie pięter, w obrębie których można projektować przestrzeń biurową nie tylko w sposób wertykalny, ale także horyzontalny, co wpływa m.in. na poprawę komunikacji w biurach. W biurowcu przewidzianych jest także sześć recepcji, w tym jedna główna i pięć do dyspozycji najemców. Royal Wilanów ma przyciągać takimi atutami jak niska zabudowa, otoczenie zieleni i dobra dostępność komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu znajduje się przystanek autobusowy, który obsługuje 9 linii autobusowych. W niedalekiej odległości znajduje się również pętla autobusowa, na której zatrzymuje się 18 linii. W planach jest również uruchomienie i promowanie wśród pracowników shuttle busów.

 

Odpowiedzialny za wynajem powierzchni biurowej Łukasz Nowakowski nie ukrywa, że dzięki dostępności komunikacyjnej i wysokimu wskaźnikowi miejsc podziemnych Royal Wilanów ma być alternatywą dla zakorkowanego i zastawionego przez samochody Mokotowa. Dodatkowo zielone i historyczne otoczenie kompleksu podnosi nie tylko jego prestiż, ale też zachęci do spędzania tam czasu po godzinach pracy.

 

Ponieważ w założeniu budynek ma tętnić życiem nie tylko w godzinach pracy biur, ale także popołudniami, poniżej kondygnacji biurowych znajdzie się część handlowo-usługowa. Ta jest już skomercjalizowana blisko w 70 procentach. Swoje lokale w Royal Wilanów otworzą m.in. stand-up bar „Słony” Magdy Gessler, browar i restauracja Bierhalle, flagowa winiarnia z restauracją Fine Wine & Spirits oraz francuska naleśnikarnia Bastylia Champagne Bar & Creperia. Punkty gastronomiczne lokowane będą na zewnątrz kompleksu, od strony dwóch placów miejskich przewidzianych w planie miejscowym dla tego terenu. W ten sposób Royal Wilanów stanie się elementem multifunkcyjnego założenia dla tego terenu przygotowanego przez pracownię JEMS Architekci. Pracownicy i mieszkańcy Wilanowa chcący zrobić zakupy będą mogli natomiast skorzystać m.in. z asortymentu sieci Piotr i Paweł (najemca zajmie ponad 2000 mkw.), śródziemnomorskich delikatesów Piccola Italia i Krakowskiego Kredensu.

 

Realizacja kompleksu Royal Wilanów możliwa jest dzięki Powszechnej Kasie Oszczędności Bank Polski S.A., która zapewniła finansowanie inwestycji na kwotę 61 mln euro oraz finansowanie VAT do kwoty 20 mln zł.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra