Zamiast fabryki nowatorski koncept typu mixed-use

ArtN - wizualizacja
ArtN - wizualizacja
Generalnym wykonawcą projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli będzie Warbud SA. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na IV kw. 2020 r.

Znany jest już główny wykonawca projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina. Spółka celowa Grupy Capital Park – ArtN Sp. z o.o. – wybrała firmę Warbud SA. Będzie ona odpowiedzialna za przeprowadzenie zasadniczego pakietu prac oraz koordynację realizacji całości inwestycji. Łączna wartość prac to ponad 500 mln zł. Zakres robót przy inwestycji został podzielony pomiędzy cztery podmioty (Warbud zrealizuje prace we współpracy z Soletanche Polska Sp. z o.o., TKT Engineering Sp. z o.o. oraz Maat4 Sp. z o.o.). Projekt realizowany jest w systemie projektuj i buduj. 

Bardzo się cieszę, że Capital Park obdarzył Warbud zaufaniem, powierzając nam wykonanie tak wymagającej inwestycji. Dla nas to kolejne wyzwanie, ale również ukoronowanie wieloletniej pracy, owocującej zebraniem unikalnego doświadczenia i wiedzy. Zapewniam, iż dołożymy wszelkich starań, aby powierzony nam kontrakt zrealizować zachowując najwyższe standardy jakościowe i technologiczne oraz sprostać wymaganiom Inwestora – powiedział Wojciech Gerber, członek zarządu Warbud SA.

Od listopada 2017 r. na terenie ArtN prowadzone są prace zabezpieczające istniejące budynki, demontaż i wywóz maszyn oraz innych elementów przewidzianych do ponownego wykorzystania w inwestycji po ich odrestaurowaniu. Od początku grudnia 2017 r. na terenie budowy projektu rozpoczęła działalność firma Soletanche Polska, odpowiedzialna za realizację specjalistycznych prac fundamentowych, wykonanie ścian szczelinowych, baret oraz jet-grouting. Zakończenie tego etapu prac jest planowane na IV kw. br. Przy realizacji ArtN współpracować będzie jeszcze firma Maat4, która wykona wewnętrzne instalacje elektryczne i teletechniczne oraz TKT Engineering, która zrealizuje wewnętrzne instalacje sanitarne i mechaniczne. 

Ze względu na historyczny charakter terenu, dużą ilość skomplikowanych procesów do przeprowadzenia, m.in. przesunięcie w całości jednego z zabytkowych budynków, adaptacje zabytkowej zabudowy z nowoprojektowaną częścią inwestycji – w tym połączenie wielu funkcji użytkowych obiektu – poszukiwaliśmy partnerów, którzy będą w stanie przeprowadzić proces wykonawczy kompleksowo i posiadają doświadczenie w realizacji wymagających projektów. Działamy zgodnie z założonym harmonogramem, by już za niecałe trzy lata udostępnić odwiedzającym przestrzeń publiczną i komercyjną o zupełnie nowej jakości – komentuje Sylwia Filewicz, Head of Development & Construction, Grupa Capital Park. 

ArtN to nowatorski koncept typu mixed-use, który zakłada rewitalizację zabytkowego terenu po fabryce Norblin, Bracia Buch i T. Werner. Za kompleksowe opracowanie projektu odpowiada pracownia PRC Architekci. ArtN zlokalizowany jest na warszawskiej Woli, pomiędzy ul. Prostą, Łucką i Żelazną. Projekt zakłada rewitalizację 9 zabytkowych i 2 historycznych budynków oraz 44 maszyn i urządzeń z dawnej fabryki Norblina. Cały teren ArtN będzie przestrzenią publiczną, dostępną całą dobę. Na działce o powierzchni 2 ha powstanie ponad 64 000 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 000 mkw. powierzchni biurowej i 24 000 mkw. powierzchni rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej. W jej ramach będzie działał m.in. teatr, kino oraz BioBazar. Zwieńczeniem projektu będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane zabytkowe maszyny. Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji terenu po dawnej fabryce Norblina jest Grupa Capital Park. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz