Proton Office

W Fabryce Noblina pojawią się pierwsi najemcy

|
Fabryka Norblina Warszawa, źródło: materiały prasowe partnera
Fabryka Norblina Warszawa, źródło: materiały prasowe partnera
Rewitalizacja Fabryki Norblina na warszawskiej Woli dobiegła końca. Kompleks otrzymał już pozwolenie na użytkowanie.

Prace nad odnowieniem Fabryki Norblina realizowane przez Grupę Capital Park trwały 46 miesięcy – prace budowlane ruszyły bowiem w listopadzie 2017 r. W szczytowych momentach przy rewitalizacji pracowało ponad 1000 pracowników i przeszło 100 konserwatorów. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Za prace z zakresu zabezpieczenia i konserwacji zabytków odpowiada natomiast firma Monument Service.

 

Przygotowania trwały niemal dekadę

Sam proces przygotowawczy do rewitalizacji, obejmujący m.in. opracowywanie koncepcji zgodnej z wytycznymi konserwatora zabytków czy też gromadzenie niezbędnej dokumentacji oraz uzyskiwanie wymaganych zezwoleń, trwał prawie 10 lat. W portfolio Grupy Capital Park obiekt znalazł się w 2008 r. Prawie 2-hektarowy teren dawnej fabryki Norblin, Bracia Buch i T. Werner usytuowany na obszarze warszawskiej Woli jest uważany za jeden z symboli warszawskiego przemysłu. Inwestor w ramach prac rewitalizacyjnych zachował zabytkowy układ 10 pofabrycznych budynków, a także 50 maszyn i urządzeń, spośród których aż 42 znajdują się w rejestrze zabytków.

 

Przez kilka najbliższych miesięcy toczyć się będą jeszcze prace wykończeniowe i aranżacyjne poszczególnych najemców. W najbliższych tygodniach powrócą do nas ostatnie maszyny, będą wykonywane przy nich ostatnie szlify i prace estetyzujące. Przed nami także prace przy multimedialnych atrakcjach w Muzeum Fabryki Norblina – zapowiedziała Sylwia Filewicz, Head of Development&Construction Grupy Capital Park, odpowiedzialna za realizację procesu budowlanego.

 

Niebawem pojawią się pierwsi najemcy

Zwieńczeniem długiego procesu odnowy obiektu jest otrzymanie pozwolenia na użytkowanie. Fabryka Norblina stanowi wielofunkcyjny kompleks obejmujący ponad 65 tys. mkw. pow. Na 41 tys. mkw. znajdują się nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A+. Pozostałe 24 tys. mkw. przeznaczono na koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe oraz handlowe.

Teren zewnętrzny obiektu jest już przygotowany i obsadzony roślinnością. Wkrótce uruchomiony zostanie także automatyczny, podziemny parking rowerowy. Już niebawem pierwsi najemcy zaczną stopniowo udostępniać swoje koncepty odwiedzającym. Obecnie wewnątrz lokali najemców trwają już przygotowania do otwarcia pierwszych konceptów, które przed przyszłymi odwiedzającymi mają być odsłaniane sukcesywnie przez kolejne miesiące.

 

Jesteśmy niezwykle dumni, że po 13 latach intensywnej pracy będziemy mogli ponownie otworzyć ten teren dla wszystkich. Przygotowaliśmy oryginalną ofertę z wyróżniającymi się konceptami kulturalnymi, rozrywkowymi czy gastronomicznymi i będziemy ją odsłaniać sukcesywnie przez kolejne miesiące. Przed nami m.in. uruchomienie KinoGram i pierwsze wydarzenia współorganizowane z Gildią Reżyserów Polskich, a także powrót BioBazaru. Wszystkie otwarcia i atrakcje będą komunikowane w aplikacji mobilnej Fabryki Norblina. Za jej pomocą zapłacimy też za parking, kupimy bilet do kina czy poznamy ścieżki zwiedzania multimedialnego muzeum – zaznaczyła Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członkini zarządu Grupy Capital Park, odpowiedzialna za realizację Fabryki Norblina.


0.0
Napisz pierwszy komentarz