Real Estate Management Congress

TNT Express inwestuje w Polsce

Jedna z największych firm kurierskich na świecie otwarła w Warszawie Centrum Usług Wspólnych, w którym planuje zatrudnić 400 osób.

Nowe Centrum Usług Wspólnych TNT Express funkcjonuje w głównej siedzibie firmy w Polsce, przy ul. Annopol 19 w Warszawie.

 

Wraz z rozwojem TNT Express podjęto decyzję o zlokalizowaniu w Polsce Centrum Usług Wspólnych – powiedział Piotr Buczkowski, Dyrektor Generalny TNT Express Poland – Utworzenie w naszym kraju strategicznie ważnej jednostki biznesowej jest wyrazem uznania dla jakości i efektywności procesów realizowanych dotychczas przez polski zespół – dodał.

 

Jak podaje firma, celem utworzenia Centrum Usług Wspólnych jest ograniczenie kosztów i wzrost jakości usług poprzez ujednolicenie procesów. W zakres zadań warszawskiego Centrum wchodzą takie czynności jak: księgowość, raportowanie i administracja finansowa kilku europejskich oddziałów TNT.

 

Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie wiąże się z utworzeniem ponad 400 miejsc pracy do końca 2015 r. Obecnie 100 pracowników Centrum wspiera finansowe procesy oddziałów firmy w Polsce i we Włoszech. Według założeń, polskie centrum będzie również realizowało obsługę księgową oddziałów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i Luksemburgu.

 

TNT Express, jedna z największych firm kurierskich na świecie, działa na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Pacyfiku oraz obu Ameryk. W 2012 r. przychód firmy wyniósł 7,3 mld euro.

 

Inwestycja potwierdza atrakcyjność Polski dla firm z sektora BPO/SSC. Według danych ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych), w Polsce znajduje się ponad 400 centrów usług wspólnych, które zatrudniają ponad 110 000 pracowników.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz