Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Pod Łodzią powstanie park naukowo-technologiczny

Park Naukowo-Technologiczny Eureka w Konstantynowie Łódzkim
Obiekt będzie gotowy w czerwcu 2015 r.
Firma PTB Nickel została wybrana na generalnego wykonawcę nowej inwestycji spółki Eureka Technology Park.

Innowacyjny park naukowo-technologiczny powstanie w Konstantynowie Łódzkim. Realizacja projektu, współfinansowanego ze środków unijnych, wyceniona została na ponad 37 mln zł. Budowa ma rozpocząć się w maju br., a zakończyć w czerwcu 2015 r. Obiekt powstanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

 

Projekt, który powstanie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jest kolejną inwestycją Eureka Technology Park. Generalny wykonawca - PTB Nickel - współpracował już wcześniej z inwestorem, w 2012 r. budując podobny obiekt w Dąbrowie koło Poznania. Park naukowo-technologiczny koło Łodzi ma być dedykowany głównie przedsiębiorstwom z branży B+R, które zajmują się opracowywaniem nowych technologii.

 

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji łódzkiej inwestycji Eureka Technology Park. W naszym portfolio mamy już 4 obiekty tego typu, a w najbliższych miesiącach oddamy do użytkowania kolejny – podkreśla Michał Nickel, prezes PTB Nickel. W Złotnikach k. Poznania wybudowaliśmy m.in. Nickel Technology Park Poznań oraz ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum, a w Wysogotowie Park Technologiczny Inea Park. Kompleks w Konstantynowie Łódzkim realizujemy w systemie „zaprojektuj i wybuduj” . Oznacza to, że zapewniamy naszemu klientowi pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od stworzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez przygotowanie projektu wykonawczego, aż do wybudowania gotowego obiektu i uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie – wyjaśnia.

 

W ramach inwestycji wybudowany zostanie 3-kondygnacyjny budynek z całą infrastrukturą zewnętrzną. Obiekt oferować będzie 8600 mkw. powierzchni całkowitej, na której powstaną biura, sale konferencyjne, data center, zaplecze gastronomiczne i usługowe, a także pomieszczenia techniczne. W budynku pracować będzie docelowo ok. 600 osób. Obiekt, zaprojektowany przez A.N.I. Pracownię Projektową Anna Smólska, jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


0.0
Tagi: PTB Nickel
Napisz pierwszy komentarz
mantra