Piotr i Paweł buduje biurowiec

Wizualizacja biurowca sieci Piotr i Paweł
Wizualizacja biurowca sieci Piotr i Paweł
Sieć supermarketów Piotr i Paweł realizuje w Poznaniu nowoczesną siedzibę. Generalnym wykonawcą biurowca została firma PTB Nickel.

W czerwcu 2015 r. przedsiębiorstwo budowlane PTB Nickel rozpoczęło realizację biurowca dla sieci supermarketów Piotr i Paweł. Inwestycja prowadzona w Poznaniu przy ul. Druskiennickiej 12 zostanie ukończona do końca września 2016 r. W nowoczesnym biurowcu znajdzie się 4000 mkw. powierzchni całkowitej, w tym blisko 2500 mkw. użytkowej. Czterokondygnacyjny budynek zostanie wyposażony w recepcję, pomieszczenia techniczne i pomocnicze. Na drugim piętrze powstaną sale konferencyjne.

 

Projekt przygotowany przez poznańskie biuro architektoniczne Dementi zakłada budowę bryły w formie prostopadłościanu o regularnych proporcjach i pionowych podziałach na elewacji w postaci wypukłych pilastrów z paneli aluminiowych w kolorze kremowym. Działka o powierzchni ponad 6600 mkw. zostanie zagospodarowana nie tylko budynkiem, ale też drogami dojazdowymi, chodnikami, stacją transformatorową, wewnętrzną siecią sanitarną, elektryczną i teletechniczną. Użytkownicy biurowca będą mogli korzystać ze 100 zewnętrznych miejsc parkingowych.

 

Piotr i Paweł to jedna z najszybciej rozwijających się polskich sieci supermarketów. W 119 sklepach w 60 miastach w całym kraju oferuje obecnie asortyment sięgający 15 000 pozycji. Obroty sieci za rok finansowy 2014 wyniosły ponad 2 mld zł. Bardzo się cieszymy, iż możemy współpracować z tak uznaną na rynku marką. Nowy biurowiec firmy, kolejny etap jej prężnego rozwoju, oddamy zgodnie z umową z inwestorem do końca III kwartału przyszłego roku – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – W ostatnich latach z sukcesem zrealizowaliśmy szereg podobnych inwestycji, w tym m.in. nową siedzibę firmy Matex, poznański Inkubator Biznes i Nauka czy biurowce parków technologicznych YouNick, Eureka i Inea Park. Jesienią tego roku oddamy kolejny obiekt tego typu, budowany na zlecenie producenta i eksportera jaj, firmy Amigo – dodaje.

 


0.0
Tagi: PTB Nickel
Napisz pierwszy komentarz