Partner Capital Group logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoCHB14 logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoDorbud S.A. logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKart Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoLC Corp S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

IVG dzieli warszawskie Śródmieście

Podział centrum Warszawy zaproponowany przez IVG
Podział centrum Warszawy zaproponowany przez IVG
Właściciel Funduszu Warszawskiego IVG opracował podział Śródmieścia na siedem obszarów komercyjnych.

Old Town Centre, Prime, Small City, South-West Centre, Core, West Centre oraz Highstreet – taki podział Śródmieścia Warszawy zaproponował właściciel Funduszu Warszawskiego IVG, który w ciągu ostatnich trzech lat zainwestował m.in. w siedem biurowców w centrum stolicy. Powodem ustalenia podziału tego rejonu miasta jest intensywny rozwój warszawskiego rynku biurowego, a przez to konieczność nowego zdefiniowania potencjalnych stref inwestycji.

 

Dotychczas stosowany umowny podział stolicy jest zbyt ogólny i nie wyczerpuje zróżnicowanych możliwości inwestycyjnych. Takie strefy jak np. Mokotowski Obszar Biznesu czy Centralny Obszar Biznesu są zbyt globalne. Stołeczny rynek po ponad 20 latach rozwoju dojrzał na tyle, by o wiele bardziej szczegółowo niż jeszcze kilka lat temu różnicować choćby politykę cenową – potwierdza Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland. Dlatego budując od podstaw nowy fundusz nieruchomości komercyjnych w Polsce musieliśmy liczyć się od samego początku z założeniami dywersyfikacji ryzyka i konkurencyjności, jakie stanowczo postawili nam nasi inwestorzy. Już na samym początku musieliśmy założyć, iż w ramach 200 milionowego funduszu skoncentrowanego jedynie na śródmieście Warszawy, nie możemy zainwestować wyłącznie w jeden obiekt, a wręcz przeciwnie - w kilka obiektów o równie wysokim standardzie oraz o zbliżonej wartości inwestycyjnej. Co więcej, potencjalne obiekty inwestycyjne powinny być tak zlokalizowane, aby w jak najmniejszym stopniu ze sobą konkurowały o najemców – dodaje.

 

Podział zaproponowany przez IVG wyszczególnia siedem stref w Śródmieściu, które wyróżniają się pod względem komercyjnym i urbanistycznym. Postawiliśmy sobie za cel, aby w każdej wyodrębnionej przez nas dzielnicy komercyjnej postarać się zainwestować w jeden budynek. Jak się okazuje nasze ambitne koncepcyjne plany udaje nam się, choć z niemałym wysiłkiem, ale konsekwentnie realizować – mówi Maciej Zajdel. Prezes IVG Poland zauważą, że zagraniczni inwestorzy coraz częściej dostrzegają zróżnicowanie centrum Warszawy.

 

Warszawa stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie lokalizacji w Europie dla podmiotów z branży nieruchomości komercyjnych. Fundusz Warszawski IVG jest jednym z pierwszych funduszy instytucjonalnych utworzonych w Niemczech, który w pełni koncentruje się na jednym mieście i na jednym segmencie poza obszarem Niemiec. Na naszym przykładzie obserwujemy, że nowy podział centralnej dzielnicy Warszawy daje pewność inwestorom instytucjonalnym ceniącym stabilizację, że mimo iż wszystkie budynki z portfolio naszego funduszu znajdują się w centrum stolicy, to dzięki szczegółowemu podziałowi geograficznemu i komercyjnemu zapewniają one silną dywersyfikację pod kątem profilu dochodu z inwestycji – wyjaśnia Maciej Zajdel.

 

W ramach nowego podziału Śródmieścia, IVG wyszczególnił m.in. dzielnicę Highstreet, która tworzona jest przede wszystkim przez ul. Chmielną, Marszałkowską i Nowy Świat, czyli najpopularniejsze w mieście ulice handlowe. W tym rejonie znajdują się również biura, np. Chmielna 25. Jak twierdzą eksperci IVG, Warszawa ma potencjał, aby rozwijać obszar Highstreet i w średnio-terminowej perspektywie dorównać pod tym względem takim metropoliom w Europie jak Praga, Londyn, Berlin.

 

Ostatecznie, w portfolio Funduszu Warszawskiego IVG znajdą się budynki biurowe w każdym z wyszczególnionych obszarów: Pałac Młodziejowskiego (Old Town Centre), Le Palais (Core), Chmielna 25 (Highstreet), Nowogrodzka 21 (Small City), Norway House (South West Centre), Ujazdowskie 10 (Prime) i Feniks (West Centre).

 

Podział Śródmieścia na siedem dzielnic inwestycyjnych pozwala z jeszcze większą skrupulatnością budować wizerunek Warszawy jako miasta łączącego bogatą i trudną historię z nowoczesnością – podsumowuje Prezes IVG Poland.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra