Giant

Osiem nieruchomości IVG przejętych przez Ares

Chmielna 25 w Warszawie - jeden z biurowców, należących do IVG
Chmielna 25 w Warszawie - jeden z biurowców, należących do IVG
Fundusz inwestycyjny Ares Management Real Estate nabył od IVG 45 000 mkw. powierzchni biurowych, które składają się na osiem nieruchomości, zlokalizowanych w pięciu krajach europejskich w tym w Polsce.

Nabyte prze fundusz biurowce znajdują się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Polsce i Holandii, a ich wartość została wyceniona na ponad 100 mln euro. Zawarta transakcja stanowi jeden z pierwszych wielu jurysdykcjom sprzedaży portfelowych od czasu kryzysu finansowego sprzed sześciu lat. Cieszymy się, że udało nam się zakończyć proces przejęcia portfela wysokiej jakości aktywów, wynajmowanych przez różnorodne firmy - komentuje Wilson Lamont, Partner w Grupie Ares Management Real Estate.

 

Ares Management Real Estate powstał w 1997 roku. Obecnie fundusz zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 84 mln dolarów.

 

IVG funkcjonuje w Polsce od 2006 r. jako oddział IVG Immobilien AG, europejskiej firmy nieruchomościowej zarządzającej aktywami o wartości 18 mld euro. W skład grupy IVG wchodzi IVG Institutional Funds GmbH, zarządzający portfelem funduszy nieruchomości dla inwestorów instytucjonalnych o wartości około 11 mld euro. IVG w Polsce w ostatnich latach dokonało kilkanaście transakcji zakupu i sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości ponad 1,5 mld PLN. IVG Poland jest również aktywnym biurowym i handlowym Asset Managerem z doświadczeniem deweloperskim, którego przykładem może być m.in. biurowiec Horizon Plaza na warszawskim Mokotowie.


0.0
Tagi: IVG
Napisz pierwszy komentarz