Kinnarps nowy

EKO Zielony Royal Wilanów

Royal Wilanów
Wykop podstropowy na terenie budowy Royal Wilanów
Warszawska inwestycja Grupy Capital Park zdobyła certyfikat BREEAM za fazę design stage.

Zlokalizowany u zbiegu ul. Klimczaka i Przyczółkowej Royal Wilanów uzyskał za fazę design stage ocenę Very Good w schemacie BREEAM. Realizowana przez Grupę Capital Park inwestycja ma zostać ukończona w trzecim kwartale 2015 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Erbud SA.

 

Royal Wilanów najlepiej został oceniony w kategorii transport, za którą uzyskał 100 na 100 pkt. Do obiektu dotrzeć można zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską oraz rowerem. Grupa Capital Park planuje także uruchomienie tzw. shuttle bus, którego trasa prowadzić będzie od stacji Metro Wilanowska do biurowca. W przyszłości dostępność komunikacyjna obiektu zostanie polepszona dzięki nowej linii tramwajowej, która ma powstać jako jedna z priorytetowych inwestycji miasta. Royal Wilanó wysoko został oceniony również w kategoriach zarządzanie i odpady (po ponad 80 na 100 pkt.). W projekcie dużą wagę przyłożono także do rozwiązań związanych z dobrym samopoczuciem pracowników.

 

W biurowcu nie zabraknie części handlowo-usługowej – na 6920 mkw. znajdą się sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne z letnimi ogródkami. Wśród najemców tej części budynku wymienić można: delikatesy Piotr i Paweł, stand-up bar „Słony” Magdy Gessler, browar i restaurację Bierhalle, winiarnię z restauracją Fine Wine & Spirits, francuską naleśnikarnię Bastylia Champagne Bar & Creperia, a także sklepy Piccola Italia i Krakowski Kredens. Na powierzchnie biurowe wprowadzi się m.in. Erbud SA, Varsovia oraz inwestor projektu – Grupa Capital Park.

 

Royal Wilanów na pięciu kondygnacjach zaoferuje 29 787 mkw. powierzchni biurowej. Na trzech kondygnacjach podziemnych znajdzie się parking z 915 miejscami postojowymi dla samochodów oraz parking rowerowy.

 

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia JEMS Architekci. Najemców części biurowej poszukuje Colliers International, zaś handlowej – BOIG.

 

Projekt uzyskał od Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. finansowanie w wysokości 61 mln euro oraz finansowanie VAT do kwoty 20 mln zł.


0.0
Napisz pierwszy komentarz