EQ2

Trwają zaawansowane prace przy budowie ICE Kraków

Centrum Kongresowe ICE Kraków, fot. Ryszard Strojnowski
Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, fot. Ryszard Strojnowski
Centrum Kongresowe ICE Kraków ma zostać ukończone za ok. 5 miesięcy. Na placu budowy nie ustają prace.

Kwiecień był kolejnym intensywnym okresem na budowie Centrum Kongresowego ICE Kraków, powstającego przy Rondzie Grunwaldzkim. Wśród prowadzonych prac wymienić można m.in. montaż instalacji elektrycznych oraz realizację instalacji sanitarnych i słaboprądowych w segmencie zaplecza. Na wszystkich poziomach trwały roboty posadzkarskie i kładziono na ścianach glazurę. W Sali Kameralnej i Zespole Sal Konferencyjnych kontynuowano wykonywanie systemów elektroakustyki i rozpoczęto prace przy okładzinach akustycznych ścian i sufitów.

 

W zeszłym miesiącu zakończono również budowę konstrukcji drugorzędnej widowni w segmencie Sali Audytoryjnej. Trwały prace wykończeniowe, nie ustawały także roboty przy instalacjach elektrycznych i słaboprądowych oraz systemach elektroakustycznych. W segmencie tym montowano również sufit akustyczny, rozpoczęto realizację podłóg podniesionych i prowadzono prace związane z instalacją hydrantową i tryskaczową.

 

W segmencie Sali Teatralnej prowadzone były prace tynkarskie oraz montaż izolacji akustycznej ścian i sufitu, systemów elektroakustycznych i instalacji elektrycznych i słaboprądowych.

 

Prace związane z instalacjami elektrycznymi i słaboprądowymi trwały także w segmencie foyer. Prowadzono tu również montaż instalacji hydrantowej, wentylacji i klimatyzacji. Zakończono natomiast wykonanie pokrycia dachu i rozpoczęto m.in. prace przy posadzkach jastrychowych oraz sufitach podwieszanych.

 

W kwietniu dobiegły końca prace przy ceramicznej, wentylowanej części elewacji budynku. Gotowa jest już konstrukcja pod elewację szklaną i zaczęto jej montaż w południowej części obiektu (wokół wejścia głównego). W całym budynku montowano windy i rozpoczęto prace przy stolarce drzwiowej. W północno-wschodniej części ICE Kraków zakończono wykonanie muru oporowego. Właściwie w całym obiekcie dobiegły końca roboty przy instalacji kanalizacji sanitarnej, deszczowej, tryskaczowej, centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego, chłodniczej, wentylacji i klimatyzacji, wentylacji pożarowej. Przed wykonawcą jeszcze montaż armatury i osprzętu.

 

ICE Kraków Congress Centre (International Conferencing and Entertainment) to wielofunkcyjne centrum kongresowe powstające w Krakowie. Obiekt oferować będzie możliwość organizacji kongresów, konferencji, festiwali, koncertów, przedstawień teatralnych oraz wydarzeń filmowych. Otwarcie ICE Kraków zaplanowane jest na październik 2014 r.

 

Inwestycja dysponuje trzema głównymi salami: Audytoryjną, Teatralną oraz Kameralną, mieszczącymi maksymalnie odpowiednio do 2000, 600 i 400 użytkowników. Poza niezwykłą Salą Audytoryjną typu „winnica”, z częściowo otaczającą i częściowo frontalną aranżacją widowni wokół estrady, na uwagę zasługuje druga co do wielkości Sala Teatralna: jej składane trybuny pozwalają na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy.

 

ICE Kraków, mogące pomieścić 3200 uczestników, będzie dysponować także Zespołem 32 Sal Konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami.

 

Projekt ICE Kraków to dzieło pracowni Ingarden Ewý – Architekci. Operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.


0.0
Tagi: ICE Kraków
Napisz pierwszy komentarz