Business House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Wybudują Szmaragd na Mokotowie

Biurowiec Szmaragd, który powstanie na warszawskim Mokotowie
Stegny Business Center
Pierwszy etap kompleksu biurowego Stegny Business Center w Warszawie otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę.

Biurowiec Szmaragd stanowi pierwszy etap kompleksu Stegny Business Center, który wyrośnie przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Al. Sikorskiego w Warszawie. Docelowo kompleks zaoferuje ok. 27 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowych klasy A. Budowa Szmaragdu rozpocznie się w październiku br., a wraz z jej zakończeniem stołeczny rynek wzbogaci się o ponad 9200 mkw. powierzchni.

 

Projekt Stegny Business Center zakłada realizację trzech 5-piętrowych biurowców – Szmaragd, Rubin i Szafir – które powstaną kolejno w trzech fazach. Na ich parterze znajdą się lokale handlowo-usługowe. Pierwszy z biurowców dostarczy ok. 8300 mkw. biur, niemal 900 mkw. powierzchni usługowych i 165 miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych. Budynek ulokowany zostanie przy ul. Mangalia 2 i będzie gotowy w drugiej połowie 2016 r.

 

Inwestycja powstanie w bliskiej odległości od toru łyżwiarskiego Stegny, u zbiegu ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Sikorskiego i ul. Jana III Sobieskiego. Ten rejon Mokotowa szybko zyskuje na znaczeniu i jest coraz częściej rozpatrywany przez firmy szukające lokalizacji na swoje biuro. Jestem przekonany, że SBC zyska duże uznanie wśród najemców, jako kameralny, przyjazny środowisku i nowoczesny park biznesowy. Aktualnie trwają już pierwsze rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi – mówi Piotr Szmilewski, z firmy Pro Value, odpowiedzialnej za komercjalizację kompleksu.

 

Za projekt architektoniczny Stegny Business Center odpowiada pracownia Archico Projekt. W kompleksie zastosowanych zostanie wiele rozwiązań prośrodowiskowych i energooszczędnych. Inwestycja jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM z oczekiwaną oceną Very Good. Firma Tebodin, część koncernu BiLFINGER, jest odpowiedzialna za nadzór techniczny, doradztwo techniczno-kosztowe oraz certyfikację BREEAM.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra