Aluprof S.A. logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCHB14 logoGTV Lighting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoTorus logoINTERBIURO logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCity Space logoOnyx Business Point logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPartner Capital Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Wybudują Szmaragd na Mokotowie

Biurowiec Szmaragd, który powstanie na warszawskim Mokotowie
Stegny Business Center
Pierwszy etap kompleksu biurowego Stegny Business Center w Warszawie otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę.

Biurowiec Szmaragd stanowi pierwszy etap kompleksu Stegny Business Center, który wyrośnie przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Al. Sikorskiego w Warszawie. Docelowo kompleks zaoferuje ok. 27 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowych klasy A. Budowa Szmaragdu rozpocznie się w październiku br., a wraz z jej zakończeniem stołeczny rynek wzbogaci się o ponad 9200 mkw. powierzchni.

 

Projekt Stegny Business Center zakłada realizację trzech 5-piętrowych biurowców – Szmaragd, Rubin i Szafir – które powstaną kolejno w trzech fazach. Na ich parterze znajdą się lokale handlowo-usługowe. Pierwszy z biurowców dostarczy ok. 8300 mkw. biur, niemal 900 mkw. powierzchni usługowych i 165 miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych. Budynek ulokowany zostanie przy ul. Mangalia 2 i będzie gotowy w drugiej połowie 2016 r.

 

Inwestycja powstanie w bliskiej odległości od toru łyżwiarskiego Stegny, u zbiegu ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Sikorskiego i ul. Jana III Sobieskiego. Ten rejon Mokotowa szybko zyskuje na znaczeniu i jest coraz częściej rozpatrywany przez firmy szukające lokalizacji na swoje biuro. Jestem przekonany, że SBC zyska duże uznanie wśród najemców, jako kameralny, przyjazny środowisku i nowoczesny park biznesowy. Aktualnie trwają już pierwsze rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi – mówi Piotr Szmilewski, z firmy Pro Value, odpowiedzialnej za komercjalizację kompleksu.

 

Za projekt architektoniczny Stegny Business Center odpowiada pracownia Archico Projekt. W kompleksie zastosowanych zostanie wiele rozwiązań prośrodowiskowych i energooszczędnych. Inwestycja jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM z oczekiwaną oceną Very Good. Firma Tebodin, część koncernu BiLFINGER, jest odpowiedzialna za nadzór techniczny, doradztwo techniczno-kosztowe oraz certyfikację BREEAM.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra