INTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Space logoTétris Poland logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPodium Investment logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoGTV Lighting logoRIS Kotes logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Kapelanka 42 już niedługo

Kapelanka 42
Kapelanka 42
Budowa flagowego projektu biurowego Skanska w Krakowie zmierza ku końcowi.

Kompleks Kapelanka 42 składać się będzie z dwóch budynków biurowych, które łącznie zaoferują ok. 30 000 mkw. powierzchni najmu. Na obu biurowcach zamontowano już fasadę i zdjęto rusztowania. Pierwszy z budynków ma zostać ukończony już na przełomie czerwca i lipca, natomiast drugi – we wrześniu.

 

Znaczna część powierzchni w kompleksie została już wynajęta. Pierwszymi najemcami są Tesco, wiodąca międzynarodowa sieć supermarketów i Apriso, spółka należąca do firmy Dassault Systèmes. Właściciel inwestycji ma niedługo poinformować o kolejnych umowach. W obiekcie swoje biura będą mieć również lokalne oddziały Grupy Skanska. Powierzchnię w Kapelanka 42 wynajęła także firma Olimp Arena, która otworzy tu kantynę.

 

Kompleks powstaje u zbiegu ul. Kapelanka oraz Kobierzyńskiej, w dzielnicy Kraków Podgórze. Inwestycja realizowana jest w duchu zrównoważonego budownictwa i otrzymała już precertyfikat LEED na poziomie Gold. W projekcie zastosowano takie rozwiązania jak nowoczesne systemy klimatyzacji, nawilżania powietrza oraz kontrolowania temperatury. Ilość świeżego powietrza w budynkach ma być o 30 proc. wyższa niż w standardowym biurowcu, natomiast specjalne detektory dwutlenku węgla mają regulować działanie systemów wentylacji w wybranych pomieszczeniach. W obiekcie zainstalowany będzie także energooszczędny system oświetlenia z czujnikami regulującymi poziom oświetlenia sztucznego w funkcji oświetlenia zewnętrznego, freecooling oraz system BMS.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra