Art-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoTorus logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHexagon logoCity Space logoBREMA Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoALLCON INVESTMENT logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKart Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCHB14 logoAgrobex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSawig Invest Group logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Warszawska ikona modernizmu zostanie przebudowana

Wizualizacja CEDETu po modernizacji i rozbudowie
Reprezentacyjny hol w części biurowej
Firma Immobel otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy budynku dawnego Centralnego Domu Towarowego przy ul. Kruczej 50.

Centralny Dom Towarowy, zaprojektowany przez duet architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego w latach 50. XX w., znajduje się u zbiegu Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej. Powstał w sercu powojennej Warszawy i stanowił handlową wizytówkę miasta i miejsce spotkań mieszkańców stolicy. Według architektów był on „lampionem” oświetlającym ówczesną Warszawę. W 1975 r. pożar strawił wnętrze budynku, a niestaranna i pośpieszna odbudowa spowodowała, że zatracono unikatową architekturę projektu. Od 1977 r. budynek funkcjonował jako sklep z zabawkami „Smyk”.

 

Zadania przywrócenia blasku inwestycji podjęła się belgijska firma Immobel S.A. Należąca do niej spółka Cedet Sp. z o.o. otrzymała decyzję wydaną przez Prezydenta m.st. Warszawy, zatwierdzającą projekt budowlany. Zgodnie z nią, firma może rozpocząć przebudowę i rozbudowę dawnego Centralnego Domu Towarowego. Po modernizacji, obiekt połączy w sobie funkcje handlowe i biurowe.

 

Inwestycja CEDET to kolejny projekt w polskim portfolio Immobel, dzięki któremu zabytkowy budynek odzyska dawną świetność oraz funkcje komercyjne i społeczne. Sukces rewitalizacji i modernizacji poznańskiego Okrąglaka - projektu zrealizowanego przez naszą firmę w 2012 r. - pokazuje, że adaptacja zabytkowych obiektów z przeznaczeniem na funkcje biurowe czy biurowo-handlowe stanowi istotną wartość dla urbanistyki miast i ich mieszkańców - powiedział Bartłomiej Hofman, prezes Immobel Poland Sp. z o.o.

 

Inwestycja zakłada odrestaurowanie i zmodernizowanie istniejącego budynku, a także rozbudowę o nową powierzchnię, która powstanie na przylegającej działce między ul. Kruczą i Bracką. Prace budowlane rozpoczną się jesienią 2014 r.

 

Zgodnie z projektem, w ramach odrestaurowania i modernizacji budynku zachowane zostaną zabytkowe elementy konstrukcji budynku. Co więcej, zostanie przywrócona historyczna, oryginalna elewacja, charakteryzująca się pionowymi i poziomymi podziałami i iluminacją. Prace prowadzone są w porozumieniu ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Obiekt powróci również do swojej historycznej nazwy: CEDET.

 

Nowa część budynku, która powstanie u zbiegu ul. Brackiej i Kruczej, stanowić będzie nowoczesną, pokrytą szkłem konstrukcję, wizualnie korespondującą z odrestaurowaną częścią obiektu. Po zakończeniu prac, CEDET zaoferuje 22 050 mkw. powierzchni, z czego 15 000 mkw. stanowić będą biura klasy A+, a 7050 mkw. - lokale handlowe. Obiekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Biura ulokowane zostaną na piętrach od 1 do 6, a przestrzenie handlowe na poziomach -1, 0 i +1. Na podziemnych kondygnacjach (-2, -3 oraz -4) dostępny będzie parking ze 140 miejscami postojowymi. Wejście dla użytkowników powierzchni biurowej oraz reprezentacyjny hol znajdą się od strony ul. Kruczej. Lokale handlowe w budynku dostępne będą dla klientów bezpośrednio z ulicy.

 

CEDET będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie znajdą się energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Najemcy budynku korzystać będą mogli z rowerowni wraz z szatniami i prysznicami. Obiekt zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Za projekt modernizacji i rozbudowy budynku odpowiada konsorcjum pracowni architektonicznych AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

 

Immobel oraz JLL (agent wiodący inwestycji) prowadzą rozmowy z potencjalnymi najemcami. Już na tym etapie odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie projektem ze strony najemców. W kontekście komercjalizacji powierzchni biurowych prowadzimy rozmowy m.in. z przedstawicielami prestiżowych firm i instytucji z branży finansowej czy kancelariami prawnymi. Z kolei, jeśli chodzi o najemców z branży detalicznej, nie ograniczamy się do marek, które są już obecne na rynku polskim - zdradził Bartłomiej Hofman.

 

Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2017 r.

Tagi: Immobel SA
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra