Proton Office

Budowa Central Point oficjalnie zakończona. Biurowiec otrzymał pozwolenie na użytkowanie

|
Central Point, źródło: materiały prasowe partnera
Po ponad 2 latach prace przy budynku należącym do firmy Immobel dobiegły końca. Został on doceniony certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Biurowiec należy do belgijskiego dewelopera Immobel, a jego budowa rozpoczęła się w 2019 r. Olbrzymim plusem jest jego lokalizacja – położony jest w samym centrum stolicy, na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. W bliskiej okolicy znajduje się Pałac Kultury i Nauki, wieża PAST-y czy Ogród Saski. Jest również świetnie skomunikowany z resztą miasta. Znajdują się tam liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, a dodatkowo przecinają się tam dwie linie metra, co z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracowników oraz klientów biurowca.

Central Point to nowoczesny budynek, zaprojektowany przez pracownię Kazimierski i Ryba oraz pracownię Arquitectonica. Jego powierzchnia wynosi prawie 20 000 mkw. Jest to przykład ekologicznego biurowca powstałego w myśl idei zrównoważonego budownictwa. 95 proc. niewykorzystanych materiałów budowlanych została poddana recyklingowi, zadbano również o dużą ilość zieleni i jak największy dostęp światła dziennego do wszystkich części budynku. Stworzono pełną infrastrukturę dla rowerzystów i właścicieli pojazdów elektrycznych, a także zastosowano nowoczesne rozwiązania biurowe, takie jak szybkobieżne windy czy energooszczędne oświetlenie. Wszystkie te działania zostały docenione poprzez przyznanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Projektując Central Point, myśleliśmy przede wszystkim o współczesnych potrzebach biznesowych naszych potencjalnych najemców, które odpowiadałyby dynamicznie zmieniającym się trendom oraz o zachowaniu najwyższych standardów zdrowia i bezpieczeństwa – tłumaczy dyrektor zarządzający Immobel Polska Richard Aboo. – Zależało nam także na tym, aby przestrzeń, którą stworzymy, wspierała naszych klientów w realizacji strategicznych celów zrównoważonego rozwoju. Chcemy aktywnie angażować się w takie procesy, które dzisiaj mają szczególne znaczenie – dodaje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz