Tétris Poland logoTorus logoRIS Kotes logoCity Space logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Centralny Dom Towarowy w przebudowie

Widok na nowy CEDET od strony ul. Kruczej
Widok na nowy CEDET od strony ul. Kruczej
Rozpoczął się pierwszy etap przebudowy i rozbudowy dawnego Centralnego Domu Towarowego, w miejsce którego powstanie nowoczesny biurowiec.

Korporacja DORACO rozpoczyna pierwszy etap odrestaurowania i rozbudowy zespołu CEDETU, zlokalizowanego w ciągu Alei Jerozolimskich, przy zbiegu ulic Kruczej i Brackiej. To wymagająca realizacja w zakresie rewitalizacji i modernizacji. Zachowanie części zabytkowych elementów, okoliczna ciasna zabudowa, konieczność zachowania istniejącej konstrukcji oraz zminimalizowanie niedogodności dla mieszkańców Warszawy, to tylko część wyzwań, przed jakimi stoją realizatorzy konceptu.

 

Odrestaurowany budynek CEDETU ma wiernie odpowiadać oryginałowi. Nowy projekt powstał zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Jego celem jest, aby cały obiekt harmonijnie wpisał się w otoczenie, uwzględniając kontekst przestrzenny i funkcjonalny, eksponując przy tym dawną świetność obiektu zabytkowego.

 

Duży wpływ na tę realizację mają również kwestie o charakterze społecznym. Bardzo istotnym obszarem naszych działań jest minimalizowanie uciążliwości, na które narażeni będą mieszkańcy podczas trwających prac budowlanych, takich jak np. tymczasowe utrudnienia w ruchu drogowym, czy hałas towarzyszący robotom rozbiórkowym. Będziemy dążyć do tego, by utrudnienia te były jak najmniej dotkliwe - mówi Andżelika Cieślowska, Prezes Zarządu Korporacji DORACO.

 

Zabytkowy budynek dawnego Centralnego Domu Towarowego pozostanie budynkiem sześciopiętrowym, natomiast radykalnie podwyższony zostanie standard jego pomieszczeń o przeznaczeniu usługowo-handlowo-biurowym, które łącznie z rozbudową stanowiły będą 22 000 mkw. powierzchni użytkowej.

 

Część biurowa będzie odpowiadała najwyższym standardom dla biur klasy A+. Jakość budynku ma spełniać wymagania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. Zakończenie prac planowane jest na III kw. 2017 roku.

 

Inwestorem jest IMMOBEL – od ponad 150 lat jest jednym z ważniejszych graczy na rynku deweloperskim w Belgii. Aktywnie działa także w Wielkim Księstwie Luksemburga, a obecnie rozwija swoją działalność w Europie Centralnej, zwłaszcza w Polsce.

 

Generalne wykonawstwo powierzono Korporacji DORACO, która plasuje się w grupie liderów na rynku budowlano – inwestycyjnym w Polsce. Na terenie Warszawy Korporacja DORACO m.in. zmodernizowała i rozbudowała budynek Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz siedzibę Bumar Elektronika S.A. a także zbudowała osiedle na Bemowie - Olszyny Park.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra