CHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDorbud S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoPartner Capital Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEcho Investment logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Nowoczesna bankowość: elektroniczne umowy i fotoprzelewy

|
Bankowe aplikacje mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, w tym także przedsiębiorców. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Na rynku pojawiają się zatem kolejne nowości, jedną z nich są fotoprzelewy.

Oferowane przez banki aplikacje mobilne, umożliwiające sprawdzenie salda rachunku, zlecenie wykonania przelewu natychmiastowego czy kupno waluty, cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców. Dają możliwość łatwiejszego zarządzania finansami niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym przebywamy, bez szukania oddziału banku, stania w kolejce, a nawet dostępu do komputera czy Internetu. Klienci przez aplikacje mobilne mogą już zrobić praktycznie wszystko, bo są one coraz bardziej zaawansowane. Już mamy aplikacje, które są w pełni niezależne od bankowości internetowej, które funkcjonują same jako kanał dostępu, w związku z tym klient nie musi ich wiązać z bankowością internetową – przekonuje Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej Meritum Bank.

 

Jedną z ostatnich nowości są fotoprzelewy, realizowane na podstawie zdjęcia faktury i rachunku. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie faktury, którą klient dostał za media, i aplikacja automatycznie sczytuje wszystkie dane z faktury do systemu. Klient manualnie praktycznie nic nie musi wprowadzać – mówi Małgorzata Adamczyk.

 

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość wykonania zdjęcia dowodu osobistego, z którego aplikacja sczyta wszystkie dane potrzebne do otwarcia konta. Umowa między klientem a bankiem zawierana jest wyłącznie w formie elektronicznej, zaś potwierdzenie tożsamości osoby korzystającej z tej usługi stanowi przelew wykonany z innego rachunku. Z tej usługi mogą skorzystać na dzień dzisiejszy zarówno klienci indywidualni, jak również mikroprzedsiębiorcy, dla których bardzo ważna jest oszczędność czasu i kosztów. Aplikacje mobilne spełniają oczekiwania klientów właśnie w tych dwóch obszarach – wyjaśnia Małgorzata Adamczyk.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra