Nowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logoCity Space logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoKwiaty dla biura logoCHB14 logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHexagon logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoALLCON INVESTMENT logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoINTERBIURO logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSawig Invest Group logoLobos Nieruchomości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowoczesna bankowość: elektroniczne umowy i fotoprzelewy

|
Bankowe aplikacje mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, w tym także przedsiębiorców. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Na rynku pojawiają się zatem kolejne nowości, jedną z nich są fotoprzelewy.

Oferowane przez banki aplikacje mobilne, umożliwiające sprawdzenie salda rachunku, zlecenie wykonania przelewu natychmiastowego czy kupno waluty, cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców. Dają możliwość łatwiejszego zarządzania finansami niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym przebywamy, bez szukania oddziału banku, stania w kolejce, a nawet dostępu do komputera czy Internetu. Klienci przez aplikacje mobilne mogą już zrobić praktycznie wszystko, bo są one coraz bardziej zaawansowane. Już mamy aplikacje, które są w pełni niezależne od bankowości internetowej, które funkcjonują same jako kanał dostępu, w związku z tym klient nie musi ich wiązać z bankowością internetową – przekonuje Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej Meritum Bank.

 

Jedną z ostatnich nowości są fotoprzelewy, realizowane na podstawie zdjęcia faktury i rachunku. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie faktury, którą klient dostał za media, i aplikacja automatycznie sczytuje wszystkie dane z faktury do systemu. Klient manualnie praktycznie nic nie musi wprowadzać – mówi Małgorzata Adamczyk.

 

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość wykonania zdjęcia dowodu osobistego, z którego aplikacja sczyta wszystkie dane potrzebne do otwarcia konta. Umowa między klientem a bankiem zawierana jest wyłącznie w formie elektronicznej, zaś potwierdzenie tożsamości osoby korzystającej z tej usługi stanowi przelew wykonany z innego rachunku. Z tej usługi mogą skorzystać na dzień dzisiejszy zarówno klienci indywidualni, jak również mikroprzedsiębiorcy, dla których bardzo ważna jest oszczędność czasu i kosztów. Aplikacje mobilne spełniają oczekiwania klientów właśnie w tych dwóch obszarach – wyjaśnia Małgorzata Adamczyk.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra