Galicyjska Investment Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoRIS Kotes logoPodium Investment logoSpectra Development logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Nowoczesna bankowość: elektroniczne umowy i fotoprzelewy

|
Bankowe aplikacje mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, w tym także przedsiębiorców. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Na rynku pojawiają się zatem kolejne nowości, jedną z nich są fotoprzelewy.

Oferowane przez banki aplikacje mobilne, umożliwiające sprawdzenie salda rachunku, zlecenie wykonania przelewu natychmiastowego czy kupno waluty, cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców. Dają możliwość łatwiejszego zarządzania finansami niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym przebywamy, bez szukania oddziału banku, stania w kolejce, a nawet dostępu do komputera czy Internetu. Klienci przez aplikacje mobilne mogą już zrobić praktycznie wszystko, bo są one coraz bardziej zaawansowane. Już mamy aplikacje, które są w pełni niezależne od bankowości internetowej, które funkcjonują same jako kanał dostępu, w związku z tym klient nie musi ich wiązać z bankowością internetową – przekonuje Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej Meritum Bank.

 

Jedną z ostatnich nowości są fotoprzelewy, realizowane na podstawie zdjęcia faktury i rachunku. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie faktury, którą klient dostał za media, i aplikacja automatycznie sczytuje wszystkie dane z faktury do systemu. Klient manualnie praktycznie nic nie musi wprowadzać – mówi Małgorzata Adamczyk.

 

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość wykonania zdjęcia dowodu osobistego, z którego aplikacja sczyta wszystkie dane potrzebne do otwarcia konta. Umowa między klientem a bankiem zawierana jest wyłącznie w formie elektronicznej, zaś potwierdzenie tożsamości osoby korzystającej z tej usługi stanowi przelew wykonany z innego rachunku. Z tej usługi mogą skorzystać na dzień dzisiejszy zarówno klienci indywidualni, jak również mikroprzedsiębiorcy, dla których bardzo ważna jest oszczędność czasu i kosztów. Aplikacje mobilne spełniają oczekiwania klientów właśnie w tych dwóch obszarach – wyjaśnia Małgorzata Adamczyk.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra