Podium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKontor logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoEcho Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoLC Corp S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowoczesna bankowość: elektroniczne umowy i fotoprzelewy

|
Bankowe aplikacje mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, w tym także przedsiębiorców. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Na rynku pojawiają się zatem kolejne nowości, jedną z nich są fotoprzelewy.

Oferowane przez banki aplikacje mobilne, umożliwiające sprawdzenie salda rachunku, zlecenie wykonania przelewu natychmiastowego czy kupno waluty, cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców. Dają możliwość łatwiejszego zarządzania finansami niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym przebywamy, bez szukania oddziału banku, stania w kolejce, a nawet dostępu do komputera czy Internetu. Klienci przez aplikacje mobilne mogą już zrobić praktycznie wszystko, bo są one coraz bardziej zaawansowane. Już mamy aplikacje, które są w pełni niezależne od bankowości internetowej, które funkcjonują same jako kanał dostępu, w związku z tym klient nie musi ich wiązać z bankowością internetową – przekonuje Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej Meritum Bank.

 

Jedną z ostatnich nowości są fotoprzelewy, realizowane na podstawie zdjęcia faktury i rachunku. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie faktury, którą klient dostał za media, i aplikacja automatycznie sczytuje wszystkie dane z faktury do systemu. Klient manualnie praktycznie nic nie musi wprowadzać – mówi Małgorzata Adamczyk.

 

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość wykonania zdjęcia dowodu osobistego, z którego aplikacja sczyta wszystkie dane potrzebne do otwarcia konta. Umowa między klientem a bankiem zawierana jest wyłącznie w formie elektronicznej, zaś potwierdzenie tożsamości osoby korzystającej z tej usługi stanowi przelew wykonany z innego rachunku. Z tej usługi mogą skorzystać na dzień dzisiejszy zarówno klienci indywidualni, jak również mikroprzedsiębiorcy, dla których bardzo ważna jest oszczędność czasu i kosztów. Aplikacje mobilne spełniają oczekiwania klientów właśnie w tych dwóch obszarach – wyjaśnia Małgorzata Adamczyk.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra