Omnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArchicom logoGhelamco Poland logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoSchüco International Polska logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoCity Office logoOnyx Business Point logoAgrobex Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCity Space logoNowy Styl Group logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKart Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowoczesna bankowość: elektroniczne umowy i fotoprzelewy

|
Bankowe aplikacje mobilne cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, w tym także przedsiębiorców. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Na rynku pojawiają się zatem kolejne nowości, jedną z nich są fotoprzelewy.

Oferowane przez banki aplikacje mobilne, umożliwiające sprawdzenie salda rachunku, zlecenie wykonania przelewu natychmiastowego czy kupno waluty, cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale też przedsiębiorców. Dają możliwość łatwiejszego zarządzania finansami niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym przebywamy, bez szukania oddziału banku, stania w kolejce, a nawet dostępu do komputera czy Internetu. Klienci przez aplikacje mobilne mogą już zrobić praktycznie wszystko, bo są one coraz bardziej zaawansowane. Już mamy aplikacje, które są w pełni niezależne od bankowości internetowej, które funkcjonują same jako kanał dostępu, w związku z tym klient nie musi ich wiązać z bankowością internetową – przekonuje Małgorzata Adamczyk, dyrektor departamentu bankowości internetowej Meritum Bank.

 

Jedną z ostatnich nowości są fotoprzelewy, realizowane na podstawie zdjęcia faktury i rachunku. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie faktury, którą klient dostał za media, i aplikacja automatycznie sczytuje wszystkie dane z faktury do systemu. Klient manualnie praktycznie nic nie musi wprowadzać – mówi Małgorzata Adamczyk.

 

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość wykonania zdjęcia dowodu osobistego, z którego aplikacja sczyta wszystkie dane potrzebne do otwarcia konta. Umowa między klientem a bankiem zawierana jest wyłącznie w formie elektronicznej, zaś potwierdzenie tożsamości osoby korzystającej z tej usługi stanowi przelew wykonany z innego rachunku. Z tej usługi mogą skorzystać na dzień dzisiejszy zarówno klienci indywidualni, jak również mikroprzedsiębiorcy, dla których bardzo ważna jest oszczędność czasu i kosztów. Aplikacje mobilne spełniają oczekiwania klientów właśnie w tych dwóch obszarach – wyjaśnia Małgorzata Adamczyk.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra