COTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoRIS Kotes logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Kraków – Smart City

Krakowski Park Technologiczny pracuje nad strategią Smart City dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego.

Celem strategii opracowywanej przez Krakowski Park Technologiczny jest zaplanowanie właściwego wykorzystania nowoczesnych technologii w Krakowie i okolicach, które pozytywnie wpłynie na życie mieszkańców. Pod analizę zostały wzięte różne zagadnienia związane z funkcjonowaniem miasta, m.in. ochrona środowiska, transport i opieka medyczna.

 

W ramach projektu opracowujemy Strategię Smart City dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Przygotowujemy się do tego w sposób bardzo szeroki. Z jednej strony ocenialiśmy potencjał naszego regionu poprzez eksperckie warsztaty i analizy, z drugiej - odbyliśmy także szereg wizyt studyjnych w miastach, w których idea smart city realizowana jest od lat. Barcelona, Wiedeń, Helsinki, Malaga - uczymy się od najlepszych – wyjaśnia Agnieszka Włodarczyk, koordynator projektów w Krakowskim Parku Technologicznym.

 

Właśnie został opublikowany raport (do pobrania poniżej w PDF) podsumowujący pierwszą fazę projektu. Jednocześnie przeprowadzono szereg spotkań podsumowujących ten etap, w których wzięli udział moderatorzy warsztatów tematycznych i reprezentanci samorządów terytorialnych gmin Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Cieszę się, że intensywna praca zespołu ponad 160 ekspertów, pracujących od listopada 2013 r. do kwietnia 2014 r., doprowadziła do stworzenia tak interesującego opracowania – mówi Krzysztof Jan Klęczar, członek zarządu KPT.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra