Kinnarps nowy

Które firmy w Polsce zatrudniały najwięcej?

|
24 czerwca ogłoszono wyniki konkursu Kreator miejsc pracy, zorganizowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej dla małych, średnich i dużych firm. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Ministerstwa.

Za cel konkursu organizatorzy postawili wyróżnienie przedsiębiorstw, które tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2013 r. Wbrew opinii, że sytuacja na rynku pracy nie sprzyja zatrudnieniu, chcemy pokazać, że wiele firm, zarówno małych, jak i dużych, zwiększa zatrudnienie i inwestuje w pracowników - komentuje Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. W kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.

 

Kluczowym kryterium wyboru zwycięzców był wzrost zatrudnienia w firmie, choć oceniano także rzetelność przedsiębiorców, m.in. ilość podpisanych umów o pracę.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

 

  • w kategorii małych przedsiębiorstw - utworzony przez Mazurski Związek Międzygminny, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo - 46 pracowników, 38 zatrudnionych w 2013 r., w tym także 2 osoby niepełnosprawne;
  • w kategorii średnich przedsiębiorstw przemysłowo-produkcyjnych - Tomasz Cajdler Tomtex - firma poligraficzna produkująca ulotki, etykiety i wszywki odzieżowe - 85 pracowników, 25 zatrudnionych w 2013 r., w tym 12 osób niepełnosprawnych;
  • w kategorii średnich przedsiębiorstw handlowo-usługowych - Toys „R” Us Poland - spółka zajmująca się sprzedażą oprogramowania komputerowego, artykułów sportowych, elektronicznych, dla niemowląt i zabawek - 130 pracowników, 77 osób przyjętych w roku 2013;
  • w kategorii dużych przedsiębiorstw przemysłowo-produkcyjnych - Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. - jeden z liderów w produkcji węgla kamiennego w Polsce, łącznie zatrudniający 4768 osób (wszystkich na umowach o pracę), który w 2013 r. przyjął 428 osób. Dodatkowo spółka dofinansowuje zatrudnionym dojazdy do pracy, a także opiekę nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach, zapewnia pakiety medyczne, ubezpieczenia i szkolenia;
  • w kategorii dużych przedsiębiorstw handlowo-usługowych - Atos IT Services - międzynarodowa firma dostarczająca usługi informatyczne, w Polsce zatrudniająca ponad 2620 osób (w tym 99 proc. na umowach o pracę), 1100 z nich zostało przyjętych w roku 2013.

 

Dodatkowe wyróżnienia przyznano także firmie „PIWEK” Centrum Obróbki Mechanicznej Mateusz Piwek (za przyjmowanie do pracy osób poniżej 30. roku życia) oraz Kolejom Mazowieckim Sp. z o.o (za zatrudnianie osób w wieku 50+).

 

Jedną z docenionych w konkursie została także firma Bayer, zatrudniająca ponad 800 osób na umowach o pracę, z czego 25 proc. przyjęto w ciągu ostatniego roku w związku z rozpoczęciem działalności Bayer Service Center Gdańsk. Wiemy, że o rozwoju i wartości firmy decydują ludzie, którzy ją tworzą, dlatego w nich inwestujemy - powiedział Christophe Dumont, Prezes Bayer Sp. z o.o.

 


0.0
Tagi: Bayer
Napisz pierwszy komentarz