Park Project II

EKO Ekologiczny Bayer

Spółka ukończyła rozbudowę biurowca. Budowa obiektu przyjaznego środowisku kosztowała 40 mln zł.

Przy al. Jerozolimskich w w Warszawie zakończyły się prace budowlane, których przedmiotem była rozbudowa biurowca spółki Bayer. Projekt przebudowy rozpoczęty w lipcu 2010 r., kosztował inwestora blisko 40 mln zł.

Siedziba firmy Bayer pełni funkcję Centrum Zarządzania na Europę Środkową, obejmującą Polskę, Węgry, Słowację i Czechy. Inwestycja w stolicy jest odpowiedzią na potrzeby naszej firmy, która znacząco zwiększyła swoje portfolio i co za tym idzie także zatrudnienie. Chcemy nadal rozwijać naszą działalność w sektorze chemiczno-farmaceutycznym i utrzymać w nim pozycję lidera – powiedział Dirk Ehle, prezes zarządu firmy Bayer Sp. z o.o.

Nowy budynek wznoszony był w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Koncepcję przebudowy przygotowała Bayer Technology Services GmbH, zaś główne prace projektowe zostały zrealizowane przez biuro aib GmbH z Duisburga we współpracy z krakowskim biurem K. Ingarden, J. Ewý Architekci. Prace na etapie wykonawczym koordynował RKW Rhode, Kellermann, Wawrowsky z Warszawy. Wykonawcą budowy byłą firma ERBUD.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra