Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoTorus logoRIS Kotes logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoBusiness House logoINTER-BUD logoKart Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Czy w centrum Krakowa powstanie nowy biurowiec?

Skanska zaplanowała budowę nowego biurowca nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie. Firma w publicznym przetargu zakupiła działkę budowlaną z przeznaczeniem inwestycyjnym.

Planowany obiekt to 8-piętrowy biurowiec z trzema kondygnacjami podziemnymi, oparty na zielonych rozwiązaniach technologicznych, odpowiadający zapotrzebowaniu inwestorów na nowoczesne powierzchnie biurowe w tej części miasta. Łącznie budynek dostarczy ok. 2 tys. miejsc do pracy. We wszystkich inwestycjach Skanska staramy się minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał precertyfikację w międzynarodowym systemie LEED na złotym poziomie, co oznacza, że jest to inwestycja spełniająca bardzo restrykcyjne standardy, często przekraczające normy wynikające z przepisów – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Budynek ma powstać między ul. Przy Rondzie a aleją Powstania Warszawskiego, zajmując w ten sposób teren parkingu przy hotelu Chopin. Choć inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę, budzi niepokój wśród mieszkańców Grzegórzek. Krakowianie obawiają się zmniejszenia liczby dostępnych miejsc postojowych, zakorkowania okolicznych ulic i zakłócenia ciągu komunikacyjnego prowadzącego do zlokalizowanych w okolicy sądów.

 

Naszą generalną zasadą w kontaktach ze społecznościami jest dialog, dlatego podjęliśmy rozmowy i w minionych miesiącach spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wierzymy, że w ten sposób można wypracować rozwiązania uwzględniające potrzeby i interesy wszystkich stron. Na przykład, po uwzględnieniu potrzeb mieszkańców, przejście chodnikiem w poprzek naszej działki będzie możliwe również po oddaniu naszego projektu do użytku – mówi Mariusz Krzak.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra