Lobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoEcho Investment logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoEcophon Saint-Gobain logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCHB14 logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoHexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoArchicom logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSawig Invest Group logoOlivia Business Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBREMA Sp. z.o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Czy w centrum Krakowa powstanie nowy biurowiec?

Skanska zaplanowała budowę nowego biurowca nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie. Firma w publicznym przetargu zakupiła działkę budowlaną z przeznaczeniem inwestycyjnym.

Planowany obiekt to 8-piętrowy biurowiec z trzema kondygnacjami podziemnymi, oparty na zielonych rozwiązaniach technologicznych, odpowiadający zapotrzebowaniu inwestorów na nowoczesne powierzchnie biurowe w tej części miasta. Łącznie budynek dostarczy ok. 2 tys. miejsc do pracy. We wszystkich inwestycjach Skanska staramy się minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał precertyfikację w międzynarodowym systemie LEED na złotym poziomie, co oznacza, że jest to inwestycja spełniająca bardzo restrykcyjne standardy, często przekraczające normy wynikające z przepisów – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Budynek ma powstać między ul. Przy Rondzie a aleją Powstania Warszawskiego, zajmując w ten sposób teren parkingu przy hotelu Chopin. Choć inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę, budzi niepokój wśród mieszkańców Grzegórzek. Krakowianie obawiają się zmniejszenia liczby dostępnych miejsc postojowych, zakorkowania okolicznych ulic i zakłócenia ciągu komunikacyjnego prowadzącego do zlokalizowanych w okolicy sądów.

 

Naszą generalną zasadą w kontaktach ze społecznościami jest dialog, dlatego podjęliśmy rozmowy i w minionych miesiącach spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wierzymy, że w ten sposób można wypracować rozwiązania uwzględniające potrzeby i interesy wszystkich stron. Na przykład, po uwzględnieniu potrzeb mieszkańców, przejście chodnikiem w poprzek naszej działki będzie możliwe również po oddaniu naszego projektu do użytku – mówi Mariusz Krzak.

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra