Fabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoLC Corp S.A. logoEcho Investment logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoGhelamco Poland logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoSpectra Development logoINTERBIURO logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Czy w centrum Krakowa powstanie nowy biurowiec?

Skanska zaplanowała budowę nowego biurowca nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie. Firma w publicznym przetargu zakupiła działkę budowlaną z przeznaczeniem inwestycyjnym.

Planowany obiekt to 8-piętrowy biurowiec z trzema kondygnacjami podziemnymi, oparty na zielonych rozwiązaniach technologicznych, odpowiadający zapotrzebowaniu inwestorów na nowoczesne powierzchnie biurowe w tej części miasta. Łącznie budynek dostarczy ok. 2 tys. miejsc do pracy. We wszystkich inwestycjach Skanska staramy się minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał precertyfikację w międzynarodowym systemie LEED na złotym poziomie, co oznacza, że jest to inwestycja spełniająca bardzo restrykcyjne standardy, często przekraczające normy wynikające z przepisów – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Budynek ma powstać między ul. Przy Rondzie a aleją Powstania Warszawskiego, zajmując w ten sposób teren parkingu przy hotelu Chopin. Choć inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę, budzi niepokój wśród mieszkańców Grzegórzek. Krakowianie obawiają się zmniejszenia liczby dostępnych miejsc postojowych, zakorkowania okolicznych ulic i zakłócenia ciągu komunikacyjnego prowadzącego do zlokalizowanych w okolicy sądów.

 

Naszą generalną zasadą w kontaktach ze społecznościami jest dialog, dlatego podjęliśmy rozmowy i w minionych miesiącach spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wierzymy, że w ten sposób można wypracować rozwiązania uwzględniające potrzeby i interesy wszystkich stron. Na przykład, po uwzględnieniu potrzeb mieszkańców, przejście chodnikiem w poprzek naszej działki będzie możliwe również po oddaniu naszego projektu do użytku – mówi Mariusz Krzak.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra