GTV Lighting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCHB14 logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKwiaty dla biura logoSchüco International Polska logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOmnitech Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoOnyx Business Point logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Czy w centrum Krakowa powstanie nowy biurowiec?

Skanska zaplanowała budowę nowego biurowca nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie. Firma w publicznym przetargu zakupiła działkę budowlaną z przeznaczeniem inwestycyjnym.

Planowany obiekt to 8-piętrowy biurowiec z trzema kondygnacjami podziemnymi, oparty na zielonych rozwiązaniach technologicznych, odpowiadający zapotrzebowaniu inwestorów na nowoczesne powierzchnie biurowe w tej części miasta. Łącznie budynek dostarczy ok. 2 tys. miejsc do pracy. We wszystkich inwestycjach Skanska staramy się minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał precertyfikację w międzynarodowym systemie LEED na złotym poziomie, co oznacza, że jest to inwestycja spełniająca bardzo restrykcyjne standardy, często przekraczające normy wynikające z przepisów – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Budynek ma powstać między ul. Przy Rondzie a aleją Powstania Warszawskiego, zajmując w ten sposób teren parkingu przy hotelu Chopin. Choć inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę, budzi niepokój wśród mieszkańców Grzegórzek. Krakowianie obawiają się zmniejszenia liczby dostępnych miejsc postojowych, zakorkowania okolicznych ulic i zakłócenia ciągu komunikacyjnego prowadzącego do zlokalizowanych w okolicy sądów.

 

Naszą generalną zasadą w kontaktach ze społecznościami jest dialog, dlatego podjęliśmy rozmowy i w minionych miesiącach spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wierzymy, że w ten sposób można wypracować rozwiązania uwzględniające potrzeby i interesy wszystkich stron. Na przykład, po uwzględnieniu potrzeb mieszkańców, przejście chodnikiem w poprzek naszej działki będzie możliwe również po oddaniu naszego projektu do użytku – mówi Mariusz Krzak.

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra