Agrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCity Office logoTétris Poland logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoEcho Investment logoCHB14 logoGTV Lighting logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGłówka Pracuje logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Czy w centrum Krakowa powstanie nowy biurowiec?

Skanska zaplanowała budowę nowego biurowca nieopodal Ronda Mogilskiego w Krakowie. Firma w publicznym przetargu zakupiła działkę budowlaną z przeznaczeniem inwestycyjnym.

Planowany obiekt to 8-piętrowy biurowiec z trzema kondygnacjami podziemnymi, oparty na zielonych rozwiązaniach technologicznych, odpowiadający zapotrzebowaniu inwestorów na nowoczesne powierzchnie biurowe w tej części miasta. Łącznie budynek dostarczy ok. 2 tys. miejsc do pracy. We wszystkich inwestycjach Skanska staramy się minimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Projekt uzyskał precertyfikację w międzynarodowym systemie LEED na złotym poziomie, co oznacza, że jest to inwestycja spełniająca bardzo restrykcyjne standardy, często przekraczające normy wynikające z przepisów – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

 

Budynek ma powstać między ul. Przy Rondzie a aleją Powstania Warszawskiego, zajmując w ten sposób teren parkingu przy hotelu Chopin. Choć inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę, budzi niepokój wśród mieszkańców Grzegórzek. Krakowianie obawiają się zmniejszenia liczby dostępnych miejsc postojowych, zakorkowania okolicznych ulic i zakłócenia ciągu komunikacyjnego prowadzącego do zlokalizowanych w okolicy sądów.

 

Naszą generalną zasadą w kontaktach ze społecznościami jest dialog, dlatego podjęliśmy rozmowy i w minionych miesiącach spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wierzymy, że w ten sposób można wypracować rozwiązania uwzględniające potrzeby i interesy wszystkich stron. Na przykład, po uwzględnieniu potrzeb mieszkańców, przejście chodnikiem w poprzek naszej działki będzie możliwe również po oddaniu naszego projektu do użytku – mówi Mariusz Krzak.

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra