Wiecha na poznańskim Placu Andersa

Zakończyły się prace nad konstrukcją budynku biurowego Andersia Business Center.

Prace nad częścią nadziemną biurowca Andersia Business Center rozpoczęły się w połowie lipca 2011 r. 23 listopada, po ok. 4 miesiącach od rozpoczęcia budowy, nad  konstrukcją budynku zawisła tradycyjna wiecha – czytamy na portalu mmpoznan.pl.

Inwestycja jest trzecim etapem zagospodarowania Placu Andersa, które zamknie pierzeję placu od strony ul. Królowej Jadwigi. Całkowita powierzchnia budynku, wynosząca blisko 14 tys. m kw., podzielona będzie między dwie funkcje. Lokale biurowe zajmą ok. 11,2 tys. m kw., a handlowe, ulokowane tylko na parterze – 2,3 tys. m kw. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2012 r. i jak twierdzi inwestor termin ten nie jest zagrożony. Prace nad żelbetowym szkieletem budynku ukończono trzy tygodnie przed przyjętym w harmonogramie terminem, a firmy wykonawcze odpowiedzialne za kolejne etapy zostały już wybrane.

ABC jest wspólnym przedsięwzięciem Von der Heyden Group i miasta Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji zaprojektowanej przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich jest Porr Polska. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Knight Frank. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz