Giant

4 kondygnacje najwyższego biurowca w Poznaniu – Andersia Silver są już gotowe

|
Prace przy budowie najwyższego spośród poznańskich budynków biurowych, Andersia Silver, przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2020 r. Datę oddania biurowca do użytku zaplanowano na II poł. 2023 r. Gotowe są już zarówno trzy podziemne kondygnacje, jak i pierwsza naziemna – poziom 0. Prace w obrębie tej kondygnacji obejmowały więc także konstrukcję poziomów podziemnych, które dostarczą przyszłym najemcom biurowca 244 miejsc parkingowych.

– Prace na budowie najwyższego poznańskiego biurowca idą zgodnie z planem. Zakończony został poziom zero inwestycji i według przyjętego harmonogramu mamy w tej chwili przestój prac na placu budowy spowodowany działaniami przygotowawczymi do dalszej realizacji projektu. Aktualnie trwają procedury przetargowe Generalnego Wykonawcy na podwykonawców, a także koordynacja tychże podwykonawców oraz dostaw – poinformował Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

 

Biznesowa wizytówka Poznania

Wykonawcą prac przy budowie biurowca zamykającego realizowaną od 25 lat przez Von der Heyden Group inwestycję jest PORR Polska. Andersia Silver stanowi finalizację realizacji kompleksu zlokalizowanego przy Placu Andersa. Za projekt powstającego obecnie biurowca odpowiada poznańska Pracownia Projektowa Ewy i Stanisława Sipińskich.

Niższa część obiektu ma znaleźć się od strony ul. Królowej Jadwigi, natomiast wyższa – od strony ul. Krakowskiej. Biurowiec ma stać się biznesową wizytówką Poznania. Jak zapowiada inwestor, obiekt wzniesie się na 117,5 m, a tym samym przewyższy wszystkie pozostałe poznańskie budynki biurowe. Na tamtejszy rynek biurowiec dostarczy blisko 40 tys. mkw. pow. użytkowej. Łącznie do dyspozycji przyszłych najemców będzie 25 kondygnacji. Andersia Silver ma być jednym z najbardziej przyjaznych środowisku poznańskich budynków, a zastosowanie w nim ekologicznych rozwiązań już na etapie projektu i budowy potwierdzić ma uzyskanie przez obiekt certyfikatu LEED na poziomie Gold.


0.0
Napisz pierwszy komentarz