HAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoGTV Lighting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Umorzenie postępowań upadłościowych Polimeksu-Mostostalu

Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowania o ogłoszenie upadłości spółki Polimex-Mostostal. Wnioski wycofali wierzyciele.

Postępowania upadłościowe spółki Polimex-Mostostal zostały wszczęte na wniosek firm: Fracht FWO Polska, Instal Bełchatów oraz Doradztwo Gospodarcze i Biznesowe AiD Grzegorz Koczorek. Postanowienia nie są prawomocne i uprawomocnią się po upływie 7 dni od dnia jego doręczenia wierzycielowi oraz spółce, pod warunkiem, że w tym terminie nie zostanie złożone zażalenie.

 

Łącznie wierzyciele złożyli już ok. 30 wniosków o ogłoszenie upadłości spółki Polimex-Mostostal. Większość wniosków zostało umorzone przez sądy lub wycofane przez samych wierzycieli. 30 lipca 2014 roku spółka podpisała z wierzycielami aneks do umowy restrukturyzacyjnej. Zgodnie z założeniami umowy i zaakceptowanymi przez wierzycieli planem biznesowym Polimex-Mostostal w przyszłym roku osiągnie pozytywne wyniki finansowe.

 

W pierwszym półroczu 2014 r spółka zanotowała 84 591 zł straty netto. Na wyniku finansowym spółki negatywnie odbiły się zdarzenia jednorazowe, m.in. odpisy należności i odprawy wypłacane w związku z restrukturyzacją zatrudnienia. Jak poinformowała spółka, wartość negatywnych zdarzeń jednorazowych przekroczyła 50 mln zł.

 

Zdarzenia jednorazowe wpłyną także na drugie półrocze br. Efekty działań naprawczych w spółce urealniają założenia osiągnięcia pozytywnego wskaźniku EBITDA w 2015 roku. Spółka realizuje obecnie kontrakty energetyczne (m.in. w elektrowni Kozienice i Opole), a także budowlane – wśród nich m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra