Ghelamco Poland logoSchüco International Polska logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoCity Office logoOlivia Business Centre logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLC Corp S.A. logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoNowy Styl Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCHB14 logoBusiness House logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoTorus logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Umorzenie postępowań upadłościowych Polimeksu-Mostostalu

Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowania o ogłoszenie upadłości spółki Polimex-Mostostal. Wnioski wycofali wierzyciele.

Postępowania upadłościowe spółki Polimex-Mostostal zostały wszczęte na wniosek firm: Fracht FWO Polska, Instal Bełchatów oraz Doradztwo Gospodarcze i Biznesowe AiD Grzegorz Koczorek. Postanowienia nie są prawomocne i uprawomocnią się po upływie 7 dni od dnia jego doręczenia wierzycielowi oraz spółce, pod warunkiem, że w tym terminie nie zostanie złożone zażalenie.

 

Łącznie wierzyciele złożyli już ok. 30 wniosków o ogłoszenie upadłości spółki Polimex-Mostostal. Większość wniosków zostało umorzone przez sądy lub wycofane przez samych wierzycieli. 30 lipca 2014 roku spółka podpisała z wierzycielami aneks do umowy restrukturyzacyjnej. Zgodnie z założeniami umowy i zaakceptowanymi przez wierzycieli planem biznesowym Polimex-Mostostal w przyszłym roku osiągnie pozytywne wyniki finansowe.

 

W pierwszym półroczu 2014 r spółka zanotowała 84 591 zł straty netto. Na wyniku finansowym spółki negatywnie odbiły się zdarzenia jednorazowe, m.in. odpisy należności i odprawy wypłacane w związku z restrukturyzacją zatrudnienia. Jak poinformowała spółka, wartość negatywnych zdarzeń jednorazowych przekroczyła 50 mln zł.

 

Zdarzenia jednorazowe wpłyną także na drugie półrocze br. Efekty działań naprawczych w spółce urealniają założenia osiągnięcia pozytywnego wskaźniku EBITDA w 2015 roku. Spółka realizuje obecnie kontrakty energetyczne (m.in. w elektrowni Kozienice i Opole), a także budowlane – wśród nich m.in. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

Napisz pierwszy komentarz
mantra