Giant

ZUS dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

List intencyjny podpisali: Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS-u oraz Dariusz Blocher, prezes Budimeksu
List intencyjny podpisali: Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS-u oraz Dariusz Blocher, prezes Budimeksu
20 października został podpisany list intencyjny, rozpoczynający współpracę między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Porozumieniem dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

ZUS reprezentował prezes Zbigniew Derdziuk, a w imieniu Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie list intencyjny podpisał Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, pełniącego obecnie prezydencję w Porozumieniu.

 

Idee i działalność Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie pokrywają się z zadaniami, dotyczącymi prewencji wypadkowej, jakie realizowane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Porozumienie pomoże ZUS-owi identyfikować potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pracy oraz ułatwi dotarcie do tej grupy firm z informacją na temat „Programu dofinansowania działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej, prowadzonych przez płatników składek”.

 

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie liczy z kolei na wsparcie ZUS-u w tworzeniu procedur bezpiecznej pracy w sektorze budowlanym, który charakteryzuje się najwyższą wypadkowością. Ponadto porozumienie ma zamiar przygotować programy szkoleniowe, dedykowane poszczególnym grupom pracowników tej branży.

 

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie zostało zawiązane w 2010 roku. Skupia ośmiu generalnych wykonawców: Bilfinger Infrastructure, Budimex, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota Engil, Polimex Mostostal, Skanska i Warbud w celu poprawiania bezpieczeństwa na polskich budowach, poprzez realizowanie projektów wprowadzających rozwiązania systemowe z dziedziny BHP, m.in.: wspólne wzory dokumentów, model potwierdzania kwalifikacji zawodowych pracowników budowlanych czy szkolenia okresowe. Porozumienie chce propagować kulturę bezpieczeństwa, uświadamiać zagrożenia płynące z pracy na budowie i w konsekwencji eliminować ryzyko.


0.0
Napisz pierwszy komentarz