Assa Abloy

Pierwsze centrum logistyczne Amazon w Polsce

Centrum logistyczne Amazon w Sadach pod Poznaniem - panorama
Centrum logistyczne Amazon w Sadach pod Poznaniem - panorama
Amazon ukończył realizację pierwszej inwestycji w Polsce. Pod Poznaniem powstała hala, w której oprócz magazynu, zmieszczą się też biura.

Amerykański gigant e-commerce w gminie Tarnowo Podgórne będzie prowadził dystrybucję towarów zamawianych drogą elektroniczną przez klientów z krajów Europy Zachodniej. W ramach inwestycji w Sadach powstała hala przekraczająca 100 000 mkw. - 91 000 mkw. przypada na część magazynową, natomiast pozostałe 9000 zostało przeznaczone na biura i część socjalną.

 

Inwestycje firmy Amazon wpływają nie tylko na rynki pracy w województwach wielkopolskim i dolnośląskim. Plany amerykańskiego giganta e-commerce definiują obraz rynku powierzchni magazynowo – przemysłowych w całej Polsce już od zeszłego roku. Umowy, które firma podpisała, dotyczą rekordowych powierzchni i przyczynią się do znaczącego wzrostu podaży powierzchni magazynowych na rynkach Wrocławia i Poznania. Co więcej, inwestycja Amazon przykuwa uwagę zagranicznych firm, którzy już dziś postrzegają nasz kraj jako atrakcyjną alternatywę dla prowadzenia operacji logistycznych. Ponadto, Amazon ma szansę przyciągnąć poddostawców, czyli operatorów logistycznych świadczących usługi na jego rzecz - komentuje Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL

 

Pierwsza inwestycja Amazon w Polsce położona jest 2,5 km od drogi ekspresowej S11, a także 16 km od autostrady A2. Deweloperem obiektu jest spółka Panattoni Europe. Obiekt w Sadach stanowi jedną z trzech tego typu inwestycji Amazon w Polsce. Pozostałe centra dystrybucyjne będą zlokalizowane w Bielanach Wrocławskich.

 

Zobacz panoramę centrum Amazon.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz