Globalny producent śmigłowców osiedli się w Łodzi

© Airbus Helicopters, Charles Abarr
© Airbus Helicopters, Charles Abarr
Airbus Helicopters zdecydował o otworzeniu w Łodzi biura konstrukcyjnego. Miasto Łódź informuje, że kontrakt jest wynikiem rozmów prezydent Hanny Zdanowskiej z zarządem firmy, do których doszło w Marsylii.

Powstanie w Łodzi biura konstrukcyjnego firmy Airbus Helicopters to szansa dla studentów i absolwentów naszej politechniki. Pierwsi z nich przebywają we Francji na podyplomowych stażach. Docelowo firma chce zatrudnić 100 osób, które miałyby zająć się unowocześnianiem konstrukcji helikopterów - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

 

Biuro konstrukcyjne zostanie otworzone w kwietniu lub maju 2015 r., a już na początku listopada przedstawiciele Airbus Helicopters przyjadą do Łodzi w celu znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Oferty sprzedaży nieruchomości oraz najmu powierzchni biurowej zaprezentuje im Biuro Obsługi Inwestora UMŁ.

 

Airbus Helicopters kontynuuje działania konsorcjum Eurocopters i jest jedną z największych na świecie firm produkujących i serwisujących śmigłowce. Na początku bieżącego roku firma stała się częścią Airbus Group. Airbus Helicopters posiada 46 proc. udziału w światowym rynku śmigłowców cywilnych i wojskowych i zatrudnia ok. 23 tys. pracowników.

 

To nie pierwszy kontakt Łodzi z tym inwestorem. W 2013 roku w BioNanoParku zawarto umowę o współpracy pomiędzy spółkami: Eurocopter, Turbomeca i Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 1 w Łodzi.


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz