Podium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoOlivia Business Centre logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Globalny producent śmigłowców osiedli się w Łodzi

© Airbus Helicopters, Charles Abarr
© Airbus Helicopters, Charles Abarr
Airbus Helicopters zdecydował o otworzeniu w Łodzi biura konstrukcyjnego. Miasto Łódź informuje, że kontrakt jest wynikiem rozmów prezydent Hanny Zdanowskiej z zarządem firmy, do których doszło w Marsylii.

Powstanie w Łodzi biura konstrukcyjnego firmy Airbus Helicopters to szansa dla studentów i absolwentów naszej politechniki. Pierwsi z nich przebywają we Francji na podyplomowych stażach. Docelowo firma chce zatrudnić 100 osób, które miałyby zająć się unowocześnianiem konstrukcji helikopterów - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

 

Biuro konstrukcyjne zostanie otworzone w kwietniu lub maju 2015 r., a już na początku listopada przedstawiciele Airbus Helicopters przyjadą do Łodzi w celu znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Oferty sprzedaży nieruchomości oraz najmu powierzchni biurowej zaprezentuje im Biuro Obsługi Inwestora UMŁ.

 

Airbus Helicopters kontynuuje działania konsorcjum Eurocopters i jest jedną z największych na świecie firm produkujących i serwisujących śmigłowce. Na początku bieżącego roku firma stała się częścią Airbus Group. Airbus Helicopters posiada 46 proc. udziału w światowym rynku śmigłowców cywilnych i wojskowych i zatrudnia ok. 23 tys. pracowników.

 

To nie pierwszy kontakt Łodzi z tym inwestorem. W 2013 roku w BioNanoParku zawarto umowę o współpracy pomiędzy spółkami: Eurocopter, Turbomeca i Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 1 w Łodzi.


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz
mantra