PGE Narodowy

Skanska wybuduje w Łodzi biurowiec?

Centrum Łodzi, fot. foter.com
Centrum Łodzi, fot. foter.com
Skanska podpisała umowę przedwstępną na zakup od Miasta Łodzi działki przy ul. Składowej, liczącej ponad 6000 mkw. Warunki zabudowy określają, że powstanie na niej kompleks budynków biurowych.

Jak poinformował Grzegorz Gawlik z Biura Rzecznika Prezydenta Miasta, 24 września br. Prezydent Miasta Łodzi wydał decyzję o warunkach zabudowy działki przy ul. Składowej i Knychalskiego. Planowana w tym miejscu inwestycja obejmuje budowę budynków biurowych wraz z częścią handlowo-usługową z garażami podziemnymi, układem komunikacyjnym i urządzeniami budowlanymi, w tym naziemnymi miejscami postojowymi, zielenią, infrastrukturą techniczną oraz zjazdami.

 

Powierzchnia terenu inwestycji wynosi 6311 mkw., natomiast powierzchnia zabudowy – 4400 mkw. Wysokość budynków będzie liczyła od sześciu do ośmiu kondygnacji, ich kubatura osiągnie 158 000 metrów sześciennych, a powierzchnia sprzedaży – do 2000 mkw. Inwestycja przewiduje 78 miejsc postojowych.

 

Decyzja o warunkach zabudowy jest już prawomocna. Na ten moment Skanska nie udziela szczegółów dotyczących planowanej inwestycji.

 

Przypomnijmy, że w 2012 r. Skanska zrealizowała w Łodzi biurowiec Infosys Green Horizon przy ul. Pomorskiej 106, a obecnie przeprowadza modernizację wieżowca należącego do dawnej Centrali Handlu Zagranicznego w Łodzi, którego inwestorem jest firma Textilimpex Sp. z o.o.


0.0
Napisz pierwszy komentarz