bcb wrzesień 2020

Adgar Park West zmodernizowany

Adgar Park West
Adgar Park West
2 grudnia odbyła się uroczysta inauguracja gruntownie zmodernizowanego kompleksu biurowego Adgar Park West wraz ze strefą sportu i rekreacji AdgarFit.

Podczas przebudowy trwającej niespełna 5 miesięcy zmodernizowano elewacje oraz przestrzenie wspólne wewnątrz budynków, zrealizowano pięciopiętrowe, szklane atrium, które stało się nową fasadą budynku od strony Alei Jerozolimskich. Teren wzbogacił się ponadto o świecącą w ciemności bieżnię, wykonaną z niezamarzającego tworzywa, która okala kompleks – to, jak zapewnia inwestor, pierwsza tego typu bieżnia w Europie kontynentalnej.

 

Modernizację przepowadzono według projektów autorstwa pracowni architektonicznej Hermanowicz Rewski. Projekt Adgar Park West był dla nas wyjątkowy pod każdym względem. To co widzimdzisiaj daleko przeszło nasze oczekiwania, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę tempo, w jakim ukończono prace. W sumie zajęło to 136 dni – to zupełnie niespotykane - mówi Błażej Hermanowicz, architekt.

 

W ramach kompleksu biurowego działa także specjalna strefa do uprawiania sportu, składająca się z centrum fitness Gravitan z siłownią, basenu treningowego z systemem pływania oporowego, bieżnii antygrawitacyjnej, umożliwiającej trening osobom otyłym i powrót do sportu po kontuzji, oraz skomputeryzowanych stacji do treningu rowerowego, które dają możliwość wpięcia własnego roweru i odbywania wirtualnych wycieczek po całym świecie. W AdgarFit na najem powierzchni zdecydowały się m.in. showroom Garmin, sklep sportowy Sport Guru, klinika medycyny sportowej Porta Medica, a także trzy restauracje i kawiarnia. W otoczeniu kompleksu znajduje się dużo zieleni oraz miejsca do siedzenia w przestrzeni atrium. Ofertę kompleksu uzupełniają Event Room i Centrum Szkoleniowe oraz przedszkole Ala Ma Kota.

 

Adgar zakupił tę nieruchomość niecałe półtora roku temu, kierując się jej świetną lokalizacją i ogromnym potencjałem. Od początku mieliśmy śmiałą wizję, jak docelowo ma wyglądać i funkcjonować kompleks. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak krótkim czasie udało nam się zakończyć tak zasadniczą renowację oraz komercjalizację strefy AdgarFit. Adgar Park West może się teraz poszczycić spektakularnym pięciopiętrowym atrium, a w uzyskanej dodatkowej przestrzeni ulokowała się strefa AdgarFit – pierwszy tego rodzaju obiekt w Polsce – komentuje Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce. AdgarFit będzie wielką atrakcją i magnesem nie tylko dla naszych najemców, ale także dla entuzjastów sportu z całej Warszawy. Chcemy, aby Adgar Park West był miejscem przyciągającym osoby ceniące aktywny styl życia – dlatego jesteśmy otwarci dla wszystkich, przez cały rok - dodaje Eyal Litwin.

 

Gala i... klucze do BMW

 

Na gali inauguracyjnej, którą poprowadził dziennikarz i triatlonista Łukasz Grass, pojawiło się ponad 200 osób, w tym m.in. Czesław Lang oraz Rafał Majka. Uroczystość została poprzedzona wycieczką po nowo zmodernizowanym kompleksie. Galę rozpoczęło przedstawienie taneczne w wykonaniu Art Project Ballet oraz występ Kayah z Marcinem Wyrostkiem. Podczas wydarzenia przedstawiciel BMW Inchape w ramach zawartej umowy sponsoringowej wręczył Eyalowi Litwinowi klucze do samochodu BMW 2 Active Tourer – oficjalna nazwa AdgarFit brzmi teraz AdgarFit powered by BMW Inchcape. W ramach akcji „Biegiem na Pomoc” Adgar przekazał czek na kwotę 15 tysięcy złotych przedstawicielom Fundacji Synapsis działającej na rzecz dzieci z autyzmem, wiceprezes Joannie Grochowskiej oraz ambasadorowi Fundacji Piotrowi Nowakowi. Pieniądze zostały zebrane podczas Adgar Challenge – sportowej akcji charytatywnej, w której udział wzięli przedstawiciele firm współpracujących z Adgar.

 

Adgar Group dostrzega ogromny potencjał polskiego rynku. Strategia firmy polega na podnoszeniu wartości świetnie zlokalizowanych obiektów, a nasi najemcy doceniają to i odwdzięczają nam się lojalnością i zaufaniem – często pozostają naszymi klientami przez 15, a nawet 20 lat. Nasze osobiste zaangażowanie w zarządzanie nieruchomościami oraz długofalowe podejście inwestycyjne są fundamentami sukcesu Grupy Adgar. Taką samą strategię realizujemy już od 15 lat w Polsce i bardzo nas cieszy, że do naszego portfela w tym kraju mogliśmy dodać tak śmiały i innowacyjny projekt jak Adgar Park West i AdgarFit - powiedział Roy Gadish, dyrektor generalny Grupy Adgar.

 

Adgar Park West oferuje łącznie ponad 43 000 mkw. powierzchni całkowitej najmu i ok. 800 miejsc postojowych. Kompleks składa się z trzech połączonych ze sobą budynków.

 

Wśród obiektów zarządzanych przez Grupę Adgar w Polsce znajduje się kompleks biurowy Adgar (obejmujący Adgar Plaza i Adgar Business Center) na Mokotowie o powierzchni 38 600 mkw. Grupa ma w swoim portfolio także budynek Adgar Business Centre II przy ulicy Konstruktorskiej o powierzchni 8100 mkw. oraz nieruchomość przy Alei Prymasa Tysiąclecia na Woli, na której znajduje się salon oraz punkt serwisowy BMW Inchcape. W listopadzie Adgar nabył kolejny budynek biurowy, przy ul. Rzymowskiego 53 na Mokotowie, o powierzchni 14 000 mkw., który nosi teraz nazwę Adgar Wave


0.0
Tagi: Adgar
Napisz pierwszy komentarz