bcb wrzesień 2020

EKO TENSOR i C200 prawie za rok

C200 w Gdańsku
Budynek Stocznia Północna
EURO STYL rozpoczął realizację swoich dwóch kolejnych projektów biurowych – TENSORA w Gdyni oraz C200 Office w Gdańsku. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a Trójmiejski rynek biurowy o nowe inwestycje wzbogaci się już na początku 2016 r.

TENSOR– budynek X w styczniu 2016

 

Powstający w Gdyni przy ul. Łużyckiej 8 biurowiec TENSOR będzie składał się z trzech nowoczesnych budynków klasy A o nazwach X, Y, Z. Ich całkowita powierzchnia najmu wyniesie 19 750 mkw. Pierwszy etap realizacji inwestycji - budynek o nazwie X oferujący 4960 mkw. będzie gotowy na przełomie stycznia i lutego 2016 roku. Kolejne dwa obiekty będą posiadały kolejno: Y: 8190 mkw., Z: 6600 mkw. Najemcy budynku X będą mogli korzystać z niespełna 100 miejsc parkingowych.

 

Prace budowlane, które były poprzedzone pracami rozbiórkowymi, rozpoczęły się w październiku br. Do końca kwietnia przyszłego roku gotowy będzie stan surowy budynku X. Obecnie trwają prace związane z realizacją stanu surowego pierwszego z trzech budynków. Do połowy grudnia planujemy zakończyć realizację kondygnacji podziemnej budynku. Następnie rozpoczęte zostaną prace związane z budową kolejnych kondygnacji i doprowadzeniem do budynku wszystkich niezbędnych mediów – komentuje Radosław Serocki, kierownik projektu TENSOR.

 

Ważnym atutem parku biurowego TENSOR, jest jego znakomita funkcjonalność, wspierana m.in. przez energooszczędną i dającą dużo światła fasadę, instalację BMS, zasilanie awaryjne UPS, a także wiele innych proekologicznych rozwiązań, wdrażanych zgodnie z oczekiwaniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. Dla wygody najemców przygotowane zostaną także atrakcyjne przestrzenie wspólne – m.in. tor do gry w bule, oraz udogodnienia dla rowerzystów - naziemny i podziemny parking, szatnie z prysznicami, specjalne stanowiska do mycia rowerów czy samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Istotnym aspektem jest także możliwość elastycznej aranżacji powierzchni biurowych.

 

C200 Office – w marcu 2016

 

Kolejną inwestycją firmy EURO STYL jest biurowiec C200 Office, czyli dawny budynek Stoczni Północnej, który po gruntownej modernizacji stanie się nowoczesnym biurowcem z 17 600 mkw. powierzchnii najmu klasy A oraz B+.

 

Mirosław Jaroszewicz, Dyrektor Kontraktu zajmujący się projektem C200, podkreśla, że przebudowa postoczniowego budynku jest dosyć skomplikowanym zadaniem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i technicznym: Aktualnie realizujemy pierwszy etap inwestycji polegający na wykonaniu prac rozbiórkowych elementów wykończenia, instalacji wewnętrznych i wyposażenia. Kulminacyjnym momentem prac wyburzeniowych będzie demontaż konstrukcji 7-go piętra, które docelowo będzie wykorzystane jako dach techniczny pod urządzenia instalacyjne.

 

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace konstrukcyjne pod rozbudowę trzonu komunikacyjnego. Dzięki rozbudowie głównego trzonu komunikacyjnego zostanie zwiększona liczba wind do 5, a pomieszczenia sanitarne zyskają komfortową powierzchnię - dodaje Mirosław Jaroszewicz.

 

Prace modernizacyjne budynku potrwają do końca 2015 roku. Istotnym momentem w harmonogramie budowy będzie zainstalowanie – w jednym z nowo wznoszonych szybów windowych – żurawia budowlanego, który umożliwi wykonanie robót żelbetowych stanu surowego oraz demontaż konstrukcji 7-go piętra. Natomiast na przełomie marca i kwietnia 2015 rozpoczniemy prace instalacyjno-wykończeniowe – komentuje Mirosław Jaroszewicz.

 

Modernizowany budynek C200 zlokalizowany jest w Gdańsku przy ulicy Marynarki Polskiej 169. Będzie posiadał siedem kondygnacji nadziemnych, a jego elewację ozdobi nowoczesna iluminacja w technologii LED. Jednym z wielu atutów budynku będzie z pewnością atrakcyjna stawka najmu - niższa nawet o 15 proc. w porównaniu z innymi nowoczesnymi obiektami biurowymi w Trójmieście.

 

Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację TENSOR Office Park i C200 Office jest firma doradcza JLL.


0.0
Napisz pierwszy komentarz