Giant

C200 Office coraz bardziej zapełnione

C200 Office
C200 Office
Kolejni najemcy wybrali gdański biurowiec C200 Office. Tym samym poziom najmu obiektu wzrósł do 80 proc.

Po gruntownej modernizacji w 2016 r. budynek C200 Office został oddany do użytku. Do dyspozycji najemców dostarczył on 17 600 mkw. powierzchni biurowej, która sukcesywnie zajmowana jest przez kolejne firmy. Obecnie poziom najmu biurowca wynosi 80 proc. Do jego wzrostu przyczyniły się nowe umowy najmu podpisane z takimi firmami jak IFS, Multiconsult PolskaGrupa Ecol oraz ekspansja dotychczasowego najemcy – firmy Powel.

Wśród najemców C200 Office nie brakuje firm z branży IT i nowych technologii, np. Powel, IHS Markit, Neoteric czy DPS Software. W kwietniu br. dołączy do nich kolejna firma. Na 3. piętro obiektu wprowadzi się IFS Industrial and Financial Systems Poland, która w C200 Office zajmie 267 mkw. przestrzeni biurowej. IFS jest producentem i dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw. W branży IT działa także norweska korporacja Powel. Dotychczas w C200 Office zajmowała ona biuro o powierzchni 600 mkw. W związku z dynamicznym rozwojem firma powiększyła przestrzeń biurową do 865 mkw.

Kolejni nowi najemcy C200 Office zawiązane są z branżą sanitarną i z ochroną środowiska. Wśród nich jest m.in. firma Ecol sp. z o.o., która tworzy grupę spółek powiązanych z ochroną środowiska. Do Grupy Ecol należą: Ecol-Unicon sp. z o.o. (produkuje i sprzedaje urządzenia i obiekty związane z ochroną wód oraz świadczy usługi serwisowe, realizacyjne i eksploatacyjne), spółka RETENCJAPL (świadczy usługi doradcze z obszaru gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi) oraz spółka BIOPRO (świadczy usługi konsultingowo-doradcze i projektowe w obszarze nietypowych rozwiązań dla branży sanitarnej). W maju br. Grupa Ecol wprowadzi się na 4. piętro C200 Office, na którym zajmie biuro o powierzchni 565 mkw.

Nowym najemcą biurowca C200 Office została także firma Multiconsult. Jest ona liderem w konsultingu inżynierskim w Norwegii, Skandynawii i Polsce. Oferuje wsparcie inżynierskie, projektowanie, zarządzanie projektami, monitorowanie projektów, weryfikację techniczną oraz usługi nadzoru w sektorach transportu drogowego i kolejowego. Multiconsult Polska świadczy też usługi doradcze dotyczące projektów technicznych i ochrony środowiska. Do biurowca C200 Office wprowadzi się ona w marcu 2018 r. Spółka zajmie powierzchnię blisko 300 mkw. na 3. piętrze obiektu.

C200 Office jest efektem rewitalizacji budynku służącego przez wiele lat Stoczni Północnej. Biurowiec znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku. Najemcy obiektu mają do dyspozycji miejsca na parkingu naziemnym i podziemnym, strefę konferencyjną, kantynę, playroom i siłownię, a także parking dla rowerów i prysznice dla rowerzystów. Właścicielem położonego przy froncie wodnym C200 jest spółka INOPA, która ma na swoim koncie takie inwestycje jak Tensor w Gdyni oraz aktualnie powstający Centaurus w Olsztynie.

 


0.0
Tagi: C200 Office
Napisz pierwszy komentarz