GTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoTorus logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoRIS Kotes logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Inwestor zakupił kilkaset norblinów

Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina
Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina
Capital Park, inwestor projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina, zakupił od prywatnego kolekcjonera zestaw kilkuset „norblinów”, które w przyszłości zostaną wyeksponowane w Otwartym Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

Na „kolekcję Norblina” składają się takie przedmioty, jak: cukiernice, papierośnice, świeczniki, sztućce czy podstawki do szklanek, które zostały wyprodukowane na przestrzeni ok. 120 lat świetności warszawskiego przemysłu platerniczego, czyli od początku XIX wieku do czasów międzywojennych. Różnorodność galanterii stołowej, przyborów biurowych oraz dewocjonaliów nie tylko odznacza się eleganckim wzornictwem, ale też wiele mówi o stylu życia ówczesnych mieszczan i kulturze spożywania posiłków. Do najbardziej osobliwych elementów kolekcji należą ruszty i łyżki do szparagów, muszle do pasztetu, widelce do sardynek i ostryg oraz szufelki do kawioru.

 

Zakup platerów jest kolejnym krokiem na drodze tworzenia swoistej „kolekcji Norblina”, na którą składać się będą również unikatowe maszyny po dawnej fabryce będące cennymi zabytkami techniki – komentuje Kinga Nowakowska, dyrektor projektu rewitalizacji dawnych Zakładów Norblina. W szerszym kontekście „Kolekcja Norblina” to również metafora oddająca nasze podejście do rewitalizacji tego wyjątkowego miejsca. Nie chcemy stworzyć tu kolejnego, powtarzalnego zestawu sklepów, który równie dobrze mógłby znaleźć się gdziekolwiek indziej. Zależy nam na oryginalnej przestrzeni, w której, oprócz powierzchni biurowej znajdą się unikalne koncepty handlowe, kulturalne czy usługowe – dodaje.

 

Program rewitalizacji dawnej fabryki Norblina zakłada stworzenie inwestycji oferującej 64 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowo-handlowo-kulturalnej. Zachowanych oraz wkomponowanych w projekt zostanie 10 budynków oraz 44 kompleksy maszyn wpisane do rejestru zabytków. Centralnym punktem inwestycji będzie brukowana, niezadaszona uliczka wypełniona restauracjami i butikami, stworzona wokół zabytkowych hal pofabrycznych. Integralną część obiektu będzie również stanowiło Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, które umożliwi zapoznanie się z przeszłością tego miejsca oraz ludźmi z nim związanymi. Przestrzeń będzie zachęcać do spędzania w niej wolnego czasu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra