Centrum Techniki Okrętowej S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSpectra Development logoTétris Poland logoCity Space logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoLobos Nieruchomości logoGTV Lighting logoGłówka Pracuje logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGhelamco Poland logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOnyx Business Point logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCity Office logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

BPO w miastach powiatowych

Grupa Kapitałowa Loyd otwiera kolejne centra usług biznesowych w miastach powiatowych. W Sanoku zatrudnienie znajdzie 150 osób, a w Jaśle – nawet 200.

W Sanoku centrum usług biznesowych będzie mieściło się w dawnym budynku Urzędu Celnego przy ul. Bema, a rozpoczęcie jego działalności planowane jest na I kwartał 2015 r. W pierwszej połowie 2015 roku nowe centrum ruszy także w Jaśle. W obu miastach, na mocy porozumienia władz samorządowych i Grupy Loyd, rekrutracje będą prowadziły powiatowe urzędy pracy. Oznacza to, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały osoby z danego powiatu, a także niepełnosprawni i osoby w wieku przedemerytalnym.

 

Pracownicy biur będą zajmować się m.in. telerekrutacją, windykacją należności, pośrednictwem pracy oraz rejestracją. Od kandydatów wymagać będziemy głównie znajomości podstawowych programów komputerowych oraz posługiwania się poprawną polszczyzną. Chcemy zatrudniać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, do tego potrzebne jest odpowiednio zaadaptowana przestrzeń biurowa. Dlatego w budynkach, w których planujemy prowadzić działalność musimy wprowadzić szereg udogodnień, tak aby praca odbywała się w komfortowych warunkach - mówi Cezary Lewiński, Dyrektor Zarządzający Sales Concept S.A.

 

Zdaniem burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego, każde nowe miejsca pracy, a szczególnie te, w których obok siebie, pracują niepełnosprawni i pełnosprawni, są bardzo istotne. Taka sytuacja przyczynia się do kształtowania społeczeństwa świadomego i zintegrowanego. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować z inwestorem.

 

Aktywizacja niepełnosprawnych czy długotrwale bezrobotnych, a także młodych ludzi pozostających bez pracy i osób "50+", jest dla nas niezmiernie ważna. Dlatego otwarci jesteśmy na tego typu społecznie odpowiedzialne inicjatywy biznesowe i będziemy je wspierać. Cieszę się, że znalazł się partner, z którym możemy współpracować w tym zakresie – komentuje Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk.

 

Loyd posiada już wiele analogicznych placówek, świadczących usługi z zakresu outsourcingowego wsparcia sprzedaży na terenie całej Polski. Centra działają już m.in. w Krakowie, w Częstochowie czy Bytomiu. W pewnym momencie uznaliśmy, że ideę tę warto przeszczepić na teren mniejszych miast, gdyż tamtejsze potrzeby nie są wcale mniejsze, dodatkowo zainteresowanie samorządów taką współpracą jest większe. Stąd działamy już między innymi w Krośnie, Zawierciu oraz Myszkowie. Docelowo planujemy powołać 15 takich centrów. Każde z nich to przynajmniej 150 nowych miejsc pracy, które mogą być szansą dla osób zagrożonych wykluczeniem zawodowych czy społecznym - mówi Bartosz Kaczmarczyk, prezes zarządu Grupy Kapitałowej LOYD S.A. Inwestycje i Zarządzanie.

 

W otwartym w czerwcu 2014 roku Centrum Usług Biznesowych w Krośnie pracuje już ponad 70 osób, a docelowo zatrudnionych ma być trzy razy więcej. Zarobki zaczynają się od stawki minimalnej, jednak przedsiębiorca obiecuje, że mogą wzrosnąć i wynosić od 1500 do 2200 zł netto. Umowy o pracę otrzymały tam m.in. osoby niepełnosprawne, którym przysługuje refundacja zatrudnienia z PEFRON-u i zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych, 1/3 pracowników ma umowy zlecenia z zarobkami na poziomie około 10 złotych za godzinę.

 

Na Podkarpaciu bez pracy pozostaje ponad 130 tysięcy osób. Loyd zamierza otworzyć łącznie ponad 600 stanowisk.

Tagi: BPO
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
sanocki :
wreszcie cos sie dzieje na tym podkarpaciu
25 stycznia 2015 16:21
mantra