Giant

Pierwsze wnioski z EXPO Real 2014

Za nami pierwsza ważna debata, zaplanowana na tegoroczne Targi Nieruchomości i Inwestycji EXPO Real, odbywające się w Monachium.

Podczas Międzynarodowych Targów Expo Real 2014 odbyło się spotkanie przedstawicieli największych europejskich funduszy inwestycyjnych, członków Association of Business Service Leaders – organizacji skupiającej firmy sektora BPO/SSC/ITO/R&D w regionie Europy Środkowo–Wschodniej, reprezentowanej podczas wydarzenia przez HP GBS, Capgemini Polska, Infosys BPO Poland, Accenture Services, UBS AG), a także Colliers International, JLL i Skanska. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o wpływie rozwoju sektora usług na zainteresowanie inwestycjami biurowymi w Polsce. Była to pierwsza europejska debata w tym obszarze na tak dużą skalę, skupiająca ekspertów prezentujących różne punkty widzenia.

 

Wnioski płynące z debaty skupiają się wokół tematu nieruchomości biurowych w Polsce i zainteresowania, jakie wykazują nimi inwestorzy, poszukujący projektów do swoich portfeli. Uwadze nie umknął fakt, iż coraz częściej decydują się oni na wynajem powierzchni w miastach regionalnych, które oferują wysokiej klasy budynki biurowe w niższych cenach niż Warszawa. Dodatkowym atutem miast regionalnych w oczach inwestorów są stabilne umowy najmu oraz atrakcyjne stopy zwrotu. Szczególnym motorem rozwoju sektora biurowego w miastach regionalnych jest sektor usług dla biznesu, którego Polska jest jednym z najsilniejszych ośrodków w Europie. Nie wykluczone, że w tej dziedzinie staniemy się niedługo europejskim liderem. Zaawansowane procesy mogą zapewnić stały, wieloletni wzrost BPO w Polsce, a co za tym idzie – zainteresowanie powierzchniami biurowymi w miastach, takich jak Kraków, Wrocław czy Katowice.

 

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji EXPO Real potrwają do 9 października. Na terenie 64 000 mkw. swoje produkty, projekty i usługi prezentują deweloperzy, inwestorzy, banki inwestycyjne, firmy consultingowe, banki i fundusze leasingowe, firmy budowlane, architekci, a także przedstawiciele władz miejskich i regionalnych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz