COTEX Office Centre logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKwiaty dla biura logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoALLCON INVESTMENT logoSchüco International Polska logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoBREMA Sp. z.o.o. logoDorbud S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGhelamco Poland logoPRO-INVEST S.A. logoSawig Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoCity Space logoEcho Investment logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoHexagon logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wrocławski „szkieletor” w rozbiórce

Niedokończony biurowiec przy węźle Bielańskim, fot. Tomasz Hołod, źródło: gazetawroclawska.pl
Niedokończony biurowiec przy węźle Bielańskim, fot. Tomasz Hołod, źródło: gazetawroclawska.pl
We Wrocławiu przy węźle Bielańskim rozpoczęła się rozbiórka niedokończonego od 30 lat biurowca. Na miejscu dotychczasowego budynku ma powstać nowy obiekt. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy...

„Szkieletor” znajdujący się w pobliżu ul. Kobierzyckiej dobrze widoczny jest z al. Karkonoskiej i wyjazdu na węzeł Bielański. Budynek powstał w latach 70. dla przedsiębiorstwa rolniczego. Firma zbankrutowała, pozostawiając obiekt w niedokończonym stanie. Inwestycja kilkakrotnie zmieniała właścicieli, a teraz grupa kolejnych inwestorów (w tym znany, wrocławski biznesmen Marcin Saracen, reprezentowany przez firmę Ultranet) zamierza budynek wyburzyć, by na jego miejscu postawić 12-piętrowy biurowiec. Prace już się rozpoczęły i powinny potrwać kilka miesięcy, jednak nowa inwestycja nadal stoi pod znakiem zapytania.

 

Budowę biurowca uzależniamy od tego, kiedy powstanie fragment wschodniej obwodnicy Wrocławia z Żernik do Bielan i wylot na al. Karkonoską. Chodzi o to, by ułatwić dojazd do naszego obiektu od strony Karkonoskiej – poinformował Gazetę Wrocławską Maciej Czerkawski, prezes firmy Ultranet. - Wiemy, że urząd miasta zgodził się już na finansowanie fragmentu drogi przechodzącego przez Wrocław. Liczymy, że droga wkrótce powstanie.

 

Magistrat i urząd marszałkowski podpisały już porozumienie w sprawie finansowania drogi, jednak fragment wschodniej obwodnicy od Żernik do Bielan nie ma jeszcze wybranego korytarza. Droga częściowo ma przebiegać przez Wysoką, a na to nie chcą się zgodzić mieszkańcy wsi. Teoretycznie jesienią 2015 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei mogłaby rozpisać przetarg na budowę, wobec czego trasa byłaby gotowa w 2018 r. Ale spodziewamy się odwołań od decyzji środowiskowej. To może opóźnić postępowanie o dwa, trzy lata - zapowiedział Leszek Loch, dyrektor DSDiK.

Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra