Art-Deweloper Sp. z o.o. logoEcho Investment logoPorto Office B Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoPartner Capital Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoGhelamco Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoDorbud S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSpectra Development logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGTV Lighting logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOnyx Business Point logoCHB14 logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoTorus logoLobos Nieruchomości logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Wrocławski „szkieletor” w rozbiórce

Niedokończony biurowiec przy węźle Bielańskim, fot. Tomasz Hołod, źródło: gazetawroclawska.pl
Niedokończony biurowiec przy węźle Bielańskim, fot. Tomasz Hołod, źródło: gazetawroclawska.pl
We Wrocławiu przy węźle Bielańskim rozpoczęła się rozbiórka niedokończonego od 30 lat biurowca. Na miejscu dotychczasowego budynku ma powstać nowy obiekt. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy...

„Szkieletor” znajdujący się w pobliżu ul. Kobierzyckiej dobrze widoczny jest z al. Karkonoskiej i wyjazdu na węzeł Bielański. Budynek powstał w latach 70. dla przedsiębiorstwa rolniczego. Firma zbankrutowała, pozostawiając obiekt w niedokończonym stanie. Inwestycja kilkakrotnie zmieniała właścicieli, a teraz grupa kolejnych inwestorów (w tym znany, wrocławski biznesmen Marcin Saracen, reprezentowany przez firmę Ultranet) zamierza budynek wyburzyć, by na jego miejscu postawić 12-piętrowy biurowiec. Prace już się rozpoczęły i powinny potrwać kilka miesięcy, jednak nowa inwestycja nadal stoi pod znakiem zapytania.

 

Budowę biurowca uzależniamy od tego, kiedy powstanie fragment wschodniej obwodnicy Wrocławia z Żernik do Bielan i wylot na al. Karkonoską. Chodzi o to, by ułatwić dojazd do naszego obiektu od strony Karkonoskiej – poinformował Gazetę Wrocławską Maciej Czerkawski, prezes firmy Ultranet. - Wiemy, że urząd miasta zgodził się już na finansowanie fragmentu drogi przechodzącego przez Wrocław. Liczymy, że droga wkrótce powstanie.

 

Magistrat i urząd marszałkowski podpisały już porozumienie w sprawie finansowania drogi, jednak fragment wschodniej obwodnicy od Żernik do Bielan nie ma jeszcze wybranego korytarza. Droga częściowo ma przebiegać przez Wysoką, a na to nie chcą się zgodzić mieszkańcy wsi. Teoretycznie jesienią 2015 r. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei mogłaby rozpisać przetarg na budowę, wobec czego trasa byłaby gotowa w 2018 r. Ale spodziewamy się odwołań od decyzji środowiskowej. To może opóźnić postępowanie o dwa, trzy lata - zapowiedział Leszek Loch, dyrektor DSDiK.

Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra