Kinnarps 01.06-30.06

Qumak dokończy Małopolski Park Technologii Informacyjnych

Małopolski Park Technologii Informacyjnych, źródło: mpti.krakow.pl
Małopolski Park Technologii Informacyjnych, źródło: mpti.krakow.pl
Przedsiębiorstwo Qumak SA sfinalizuje budowę Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych – parku IT zlokalizowanego w Krakowie – Pychowicach.

Umowa zawarta pomiędzy generalnym wykonawcą, firmą Warbud SA a spółką Qumak opiewa na kwotę 7,9 mln zł netto. Kontrakt zakłada, że do 15 maja br. spółka integracyjna dokończy i uruchomi instalacje elektryczne i audiowizualne, a także wykona zaawansowaną automatykę budynkową BMS. W efekcie powstanie m.in. zasilanie data center, systemy oddymiania i suchego gaszenia pożarów, sygnalizacje włamania czy telewizja przemysłowa.

 

Dokończenie Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, patrząc na zakres zlecenia z generalnym wykonawcą, to bardzo ambitne przedsięwzięcie. Podejmujemy się go jednak nie tylko ze względu na nasze bogate doświadczenie w realizacji zaawansowanych technologicznie projektów. 30 lat temu Qumak rozpoczynał przygodę z informatyką, stawiając pierwsze kroki na młodym polskim rynku ICT. Dzisiaj możemy pomóc młodym firmom IT i dynamicznie rozwijającym się startupom, aby wspólnie modernizować i informatyzować Polskę – komentuje Tomasz Sajdyk, Dyr. Sprzedaży w Pionie Handlowym Publicznym Qumak SA.

 

Dokończenie inwestycji Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych nie jest pierwszym projektem realizowanym dla Krakowskiego Parku Technologicznego przez Qumak. W grudniu 2014 r. oferta firmy została wybrana w postępowaniu na zaprojektowanie i wykonanie interaktywnej przestrzeni wystawienniczej, L@b Gallery. Będzie to miejsce zachęcające do pracy kreatywnej oraz prowadzenia prezentacji sprzedażowych z wykorzystaniem interaktywnych stoisk. Dodatkowo L@b Gallery będzie pełnić funkcję strefy relaksu dla firm zlokalizowanych w budynku MPTI.

 

Małopolski Park Technologii Informacyjnych (MPTI) stanie się platformą gromadzącą przedsiębiorstwa, jednostki badawcze oraz instytucje samorządowe, pozwalającą na efektywniejsze rozwijanie oraz testowanie nowych projektów technologicznych. Znajdujące się w obiekcie 12 000 mkw. zostanie przeznaczone na siedziby i wsparcie dla małych i średnich firm teleinformatycznych.

 

Qumak to największy polski integrator technologiczno-informatyczny, działający od blisko trzydziestu lat. Giełdowa firma oferuje rozwiązania informatyczne i infrastrukturalne dla sektora prywatnego i publicznego, m.in.: zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, nowoczesne centra ekspozycyjne, inteligentne systemy transportowe, infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych i lądowiska dla śmigłowców. Od połowy 2014 roku Qumak tworzy grupę kapitałową, w skład której wchodzą obecnie dwie spółki zależne – Star ITS oraz Skylar.


0.0
Tagi: Warbud
Napisz pierwszy komentarz