Assa Abloy

Skyliner wyrasta z ziemi

|
budowa biurowca Skyliner
W naziemną fazę realizacji weszła flagowa inwestycja Grupy Karimpol, która zlokalizowana jest na warszawskiej Woli.

Pierwsze prace przy biurowcu Skyliner, zlokalizowanego przy rondzie Daszyńskiego, rozpoczęły się we wrześniu 2017 r., a już po 12 miesiącach pracy przy jego podziemnej części, biurowiec pnie się w górę. Obecnie trwają prace nad słupami o wysokości 19 m. Część z nich będzie stanowiła podparcie lobby budynku.


Nim Generalny Wykonawca zrealizował płytę fundamentową budynku, należało wykonać pięć stropów rozporowych. Płyta fundamentowa budynku ma grubość od 2 do 6 metrów, a wbudowana w nią całkowita ilość stali wynosi 2 000 ton. To jedna czwarta ilości stali w całym budynku.


We wrześniu zakończyliśmy stan zerowy, czyli pięciokondygnacyjną część podziemną i rozpoczęliśmy wykonywanie pierwszych elementów pionowych podium: ścian i słupów, w tym osiemnastu bardzo wysokich filarów, które dochodzą do 19 metrów wysokości. Część z nich stanowi podparcie reprezentacyjnego lobby głównego i jest wykonywana w betonie licowymzaznacza Karol Puszerkiewicz, Dyrektor Kontraktu z Warbud SA.
 

Skyliner ma dołączyć do najwyższych budynków w Warszawie, osiągając 195 m. wysokości. Łączna powierzchnia najmu ma wynosić ponad 47 000 mkw., rozłożonych na 34 kondygnacjach. 30 poziomów zostało przeznaczone na biura, a 4 na cele handlowo-usługowe. Mają być one dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Co więcej, na wysokości 165 m. zaplanowano stworzenie dwóch poziomów skybaru, z którego będzie się rozciągał widok na panoramę miasta. Ponad 3 000 mkw. powierzchni budynku zajmą m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie czy fitness. Prace budowlane potrwają do połowy 2020 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz